Після коронації Чарльза III Велика Британія приймає ще одну масштабну подію – Євробачення-2023. Всі учасники вже в Ліверпулі, відбуваються останні репетиції та підготовка номерів.

Актуально Десятка фаворитів Євробачення-2023 за версією букмекерів: на яке місце опустилася Україна

Дати проведення Євробачення-2023

Пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде на арені M&S Bank Arena, яка може вмістити 11 тисяч глядачів.

Конкурс, традиційно, відбудеться у середині травня, а саме:

  • перший півфінал – 9 травня;
  • другий півфінал – 11 травня;
  • фінал – 13 травня.

До теми До Євробачення-2023 залишився день: де і коли дивитись онлайн-трансляцію конкурсу

Цікаво, що Велика Британія уже увосьме прийматиме конкурс Євробачення, однак він уперше відбудеться саме у Ліверпулі, який, до слова, є містом-побратимом нашої Одеси.

Ліверпуль – господар Євробачення-2023: дивіться відео

Українське Євробачення у Великій Британії

У травні на Євробаченні в Турині гурт Kalush Orchestra, який представляв Україну, приніс третю для нашої країни перемогу на конкурсі. Відповідно, Україна отримала право на проведення наступного Євробачення. Однак повномасштабна війна, яку почала Росія, не дозволяє цього. Тому організатори конкурсу вирішили не проводити його в Україні, натомість запропонували це Великій Британії.

Попри те, що конкурс проходитиме у Великій Британії, його організовуватимуть від імені України. Міністр культури України Олександр Ткаченко ще раніше висловив упевненість в тому, що Ліверпуль впорається із проведенням та відображенням України на конкурсі.

З 1956 року, коли в Лугано відбувся перший конкурс, Європа не стикалася з таким віроломним і варварським нападом, як війна Росії в Україні. Кожному українцю шкода, що наша країна не може прийняти змагання через постійні атаки Росії. Кожен українець чекає на перемогу, щоб мати змогу дійсно відсвяткувати цю подію,
– наголосив міністр.

Цікаво Велика Британія прийме Євробачення замість України: чи були схожі випадки в історії конкурсу

Нагадаємо, від України в Ліверпуль поїхав гурт TVORCHI з піснею Heart Of Steel. Колектив вже мав репетицію на сцені конкурсу, а також позував на бірюзовому хіднику на церемонії відкриття. Наразі букмекери прогнозують нам 4 місце. Однак, чи підтвердяться ці прогнози стане відомо 13 травня у великому фіналі, де виступлять представники України.

TVORCHI – Heart Of Steel: дивіться відео онлайн