Урочиста церемонія відкриття Євробачення 2018 пройшла 6 травня у Лісабоні. Півфінали відбудуться 8 та 10 травня, а грандіозний фінал конкурсу – 12 травня.

Читайте також: Євробачення 2018: онлайн-трансляція другого півфіналу

А поки до старту конкурсу залишаються лічені години, сайт "24" пропонує пригадати, якими були виступи України на Євробаченні.

За всю історію участі України в Євробаченні наші виконавці двічі завойовували перше місце (Руслана і Джамала), двічі – друге (Вірка Сердючка та Ані Лорак) і один раз – третє (Злата Огнєвіч). Загалом наша країна жодного разу не опинялася нижче 19-ї сходинки.

Дебютувала Україна у 2003 році виступом Олександра Пономарьова. Він виконав пісню "Hasta la Vista" і з нею посів 14-те місце, а це непогано як для новачка.

Читайте також: Хто переможе на Євробаченні-2018: букмекери зробили нові прогнози

Євробачення 2018 стане для України вже 15. За цей час представники нашої країни пропускали конкурс тільки 1 раз – в 2015 році через складну ситуацію в країні через російську агресію на Донбасі і в Криму. Всі попередні 14 разів представники України виходили в фінал Євробачення. Перемогу Україні принесли співачки Руслана та Джамала в 2004 і 2016 роках відповідно, і за іронією долі свої гірші результати українські виконавці показували на наступний рік після переможного Євробачення – Гринджоли з піснею "Разом нас багато" зайняли 19 місце, а O.Torvald на "домашньому" Євробаченні 2017 року посіли лише 24 місце, що стало найгіршим результатом для України за всю історію участі в Євробаченні.

Загалом за 14 виступів у фіналах Євробачення Україна здобула 2255 балів.

Читайте також: Євробачення: як виступали українці на пісенному конкурсі


Україна на Євробачення: які місця здобували українці на конкурсі / Інфографіка 24 каналу

У 2018 році Португалія вперше приймає шоу завдяки минулорічній перемозі свого учасника Сальвадора Собрала, який став тріумфатором конкурсу в Києві. Україну на Євробаченні 2018 у Лісабоні представить співак MELOVIN з піснею "Under The Ladder", який випередив 17 інших українських виконавців на Нацвідборі. Глядачів та суддів Євробачення український співак хоче дивувати і підкорювати великою кількістю вогню на сцені і незвичайним фортепіано.

Читайте також: Хто такий MELOVIN: що відомо про учасника Євробачення 2018 від України

Згідно з офіційними прогнозами букмекерів, MELOVIN має всі шанси потрапити у фінал конкурсу. На пісенному конкурсі Україна виступить останньою у другому півфіналі. Українському співаку прогнозують у другому півфіналі третє місце, а це означає, що у артиста є шанси пройти у фінал Євробачення-2018.

Однак, ймовірним переможцем конкурсу називають конкурсантку з Ізраїлю – Netta Barzilai. Чи зможе MELOVIN зайняти достойне місце на Євробаченні 2018 – дізнаємось вже зовсім скоро. Євробачення 2018 відбудеться 8, 10 травня (півфінали) та 12 травня (фінал) у Лісабоні.