Як відомо, на Євробаченні 2018 нашу країну представлятиме співак MELOVIN з піснею "Under the Ladder". Ми пропонуємо згадати, як українці виступали і які місця посідали на конкурсі.

Читайте також: Хто такий MELOVIN: що відомо про учасника Євробачення 2018 від України

Українці на Євробаченні

Олександр Пономарьов, 14 місце (2003 рік)

До своїх численних титулів народний артист України Пономарьов додав ще й звання "першого українця на Євробаченні". Його пісня Hasta la Vista посіла 14 місце у фіналі, який проходив у Ризі (Латвія). Підтримувати артиста на конкурсі поїхали тодішній міністр культури і брати Клички.

Олександр Пономарьов – Hasta la Vista: відео

Руслана, 1 місце (2004 рік)

Руслана назавжди вписала своє ім'я у історію як української музики, так і Євробачення, здобувши переконливу перемогу у конкурсі, що проходив у Стамбулі (Туреччина). Всього лише другий виступ країни – і вже перемога. Пісня Wild Dances отримала 280 балів на Євробаченні і зробила із Руслани зірку першої величини в Україні.

Руслана – Wild Dances: відео

"Гринджоли", 19 місце (2005 рік)

Дякуючи Руслані, Євробачення 2005 приймав Київ. Тоді представив Україну івано-франківський гурт "Гринджоли". Українці дуже полюбили в часи "помаранчевої революції" їхній хіт "Разом нас багато". Але європейці цю любов не розділили. У результаті вони отримали 19 місце.

"Гринджоли" – Razom Nas Bahato: відео

Тіна Кароль, 7 місце (2006 рік)

Пісня Тіни Кароль Show me your love на Євробаченні у Афінах отримала 145 балів і сьоме місце.

Тіни Кароль – Show me your love: відео

Вєрка Сердючка, 2 місце (2007 рік)

Сценічний образ українського музиканта Андрія Данилка підкорив Хельсінки і європейських слухачів та журналістів. Пісня Сердючки Dancing Lasha Tumbai отримала 235 балів і "срібло".

Вєрка Сердючка – Dancing Lasha Tumbai: відео

Ані Лорак, 2 місце (2008 рік)

Ані Лорак повторила успіх Вєрки Сердючки наступного ж року, на Євробаченні у Белграді. Її пісня Shady Lady отримала тільки трошки менше, ніж "Лаша Тумбай", — 130 балів, але теж здобула друге місце.

Саме "срібло" на Євробаченні посприяло тому, що тодішній президент України Віктор Ющенко присвоїв артистці звання народної. Однак зараз Ані Лорак регулярно виступає в Росії.

Ані Лорак – Shady Lady: відео

Світлана Лобода, 12 місце (2009 рік)

На Євробаченні у Москві Світлана Лобода отримала тільки 76 балів і 12 місце. Варто відзначити, що зараз співачка також активно будує кар’єру у Росії.

Світлана Лобода – Be My Valentine: відео

Alyosha, 10 місце (2010 рік)

Альоша відзначилася скандалом довкола конкурсної пісні на Євробаченні. Спершу її звинуватили у плагіаті за пісню To be free, а потім журі і юристи визнали композицію не відповідною вимогам конкурсу і запропонували замінити її.

Зрештою, на конкурсі у Осло українська представниця виступила з піснею Sweet People, отримала за неї 108 балів і 10 місце.

Alyosha – Sweet People: відео

Міка Ньютон, 4 місце (2011 рік)

Пісня Angel, виконана Мікою у Дюссельдорфі, здобула для України 159 балів і 4 місце. Після конкурсу вона отримала пропозицію працювати у США, там залишається до сьогодні.

Міка Ньютон – Angel: відео

Гайтана, 15 місце (2012 рік)

65 балів, 15 місце у підсумку, і жодної 12-ки — такий результат виступу Гайтани на Євробаченні у Баку із піснею Be My Guest. Однак популярності артистці це тільки додало – після конкурсу вона стала однією з найбільш затребуваних українських виконавиць.

Гайтана – Be My Guest: відео

Злата Огнєвіч, 3 місце (2013 рік)

У шведському Мальме представниця України на Євробаченні знову підкорила п'єдестал пошани. Злата Огнєвіч за пісню Gravity отримала 214 балів і третє місце. А ще Злату назвали однією з найкрасивіших конкурсанток.

Злата Огнєвіч – Gravity: відео

Марія Яремчук, 6 місце (2014 рік)

Виступ Марії у Копенгагені не вразив жодну країну на 12 балів. Однак у підсумку її пісня Tick-Tock набрала 113 балів і 6 місце.

Марія Яремчук – Tick-Tock: відео

У 2015 році Україна через воєнні дії на Донбасі, окупацію Криму та складну економічну ситуацію в країні відмовилась від участі у Євробаченні.

Джамала, 1 місце (2016 рік)

Повернення України на Євробачення було вражаючим. У Стокгольмі співачка Джамала блискуче перемогла з піснею "1944".

Джамала – 1944: відео

O.Torvald, 24 місце (2017 рік)

А наступного року після фантастичної перемоги Джамали Україна отримала найнижчі бали за всю історію своєї участі у конкурсі. гурт "O.Torvald" з піснею "Time" посів на 24 місце з 26.

O.Torvald – "Time": відео