Американське видання The New York Times представило список нещодавно опублікованих книжок, які варто прочитати. На першому місці – книжка українського письменника та поета Сергія Жадана.

Цікаво Отець говорить неправду, – Сергій Жадан прокоментував скандал щодо кліпу в церкві

Сергій Жадан у списку рекомендацій The New York Times

У списку рекомендованих книжок – HOW FIRE DESCENDS: New and Selected Poems ("Як сходить вогонь: нові та вибрані вірші") Сергія Жадана у перекладі англійською мовою Вірляни Ткач та Ванди Філіпс у видавництві Yale University Press.

У цих віршах, створених з 2016 по 2022 рік, український поет згадує тяжке становище своїх земляків перед обличчям російського імперіалізму та оплакує їхню смерть, "обмежену мовчанням, яке приходить з нею",
– мовиться в описі до книжки.


Книжка Сергія Жадана / Фото з Амазону

Загалом у списку літератури – 8 книжок. Дві з них стосуються росіян:

  • THE DISSIDENT: Alexey Navalny: Profile of a Political Prisoner ("Дисидент: Алєксєй Навальний: Профіль політичного в'язня") авторства Девіда Гершенгорна, редактора The Washington Post. Як розповідають в анотації, книжка оповідає біографію "активіста, адвоката та ворога Путіна", його антикорупційні розслідування та замах на вбивство.
  • THE WIZARD OF THE KREMLIN ("Чарівник Кремля") – Джуліано Да Емполі у перекладі Вілларда Вуда. Це видання розповідає про вигаданого радника Путіна Вадима Баранова. Роман начебто "досліджує руйнівну природу влади".