Тарас Тополя, який і за кадром, і в публічному просторі спілкується українською, зізнався, що донедавна був толерантним у питанні мови, але зараз називає "імбецилами" тих, хто виправдовує свою російську. Він готовий допомогти подолати психологічний бар'єр, але підтримувати тих, кому просто важко, хто звик, – не буде.

Читайте також Я не до кінця вірю, – Олександр Педан про виправдання Полякової та Єфросиніної через мову

Тополя назвав "імбецилами" російськомовних зірок

Коли людина, проживаючи стільки років в Україні, каже, що їй важко перейти на українську мову... Є такий діагноз у медицині – імбецил… Треба до лікаря вести, щелепу російськомовну міняти, вставляти імплант. Це дико, абсурд якийсь, я цього не розумію,
– заявляє Тарас Тополя.

"Якщо людина каже: "Мені психологічно важко перейти", і признається в цьому чесно, тут вступає у справу така штука, як: "А давай я допоможу тобі, давай я тебе психологічно підтримаю". Принаймні є якесь світло в кінці тунелю, буде рухатися. А коли людина каже, що їй важко, бо вона не може користуватися, вона її не знає, особливо в дорослому віці, – це діагноз", – емоційно додав лідер "Антитіл".

Лідер "Антитіл" порівняв українську з англійською

Співак переконаний, що українську, як і будь-яку іншу мову, може опанувати кожен, у кого є бажання. Він пригадав, як на початку війни важко розмовляв англійською, бо вчив її, але не застосовував у побутовому спілкуванні. Однак коли запити на інтерв'ю почали надходити зі США, Канади, Австрії та інших країн Європи, Тополя виходив на зв'язок й о 5 ранку, і під обстрілами. Так, два тижні тому він дав соте інтерв'ю англійською мовою.

"Мені було важко англійську мову згадати й пояснювати все, особливо у військових категоріях, але це потрібно було зробити. На п'ятому, на сьомому, на п'ятнадцятому інтерв'ю мені стало легше, тому що я почав користуватися англійською мовою. Плюс, коли я побачив, що мене розуміють, коли журналісти почали казати, що ви досить непогано говорите англійською мовою, це дало мені ще більше впевненості", – порівняв Тарас Тополя.