Євробачення-2022 запам'яталось глядачам гучною перемогою України, але й скандалами, що супроводжують конкурс мало не щороку. У кількох країнах відбулась плутанина з балами від національного журі.

Дивіться також Розкрадав авторські гроші, – Харчишин пройшовся по Лисиці, який дав Польщі 0 на Євробаченні

Румунія заявила про плутанину з балами

У прямому ефірі Євробачення-2022 координатор конкурсу заявив, що у Румунії технічні проблеми, тож бал від журі цієї країни оголосив саме він. Та згодом представники румунського громадського телебачення відповіли, що озвучені бали були не тими, які виставили судді.

Ми були здивовані, побачивши, що результат голосування румунського журі не був врахований при підрахунку підсумкового рейтингу, організатори надали інший набір балів учасникам фіналу від імені журі нашої країни. Уточнюємо, що румунське журі вирішило поставити максимальні бали представникам Молдови,
– повідомив суспільний мовник Румунії.

У Румунії заявляють, що не ставили 12 балів Україні, натомість хотіли віддати їх Молдові. Представники журі надіслали завірені оцінки координатору, але їх з невідомих причин анулювали.

Що відповіли організатори Євробачення

Європейська мовна спілка опублікувала уточнення щодо оцінювання. Вони вказали, що побачили "підозрілі схеми голосування" після другої генеральної репетиції другого півфіналу в результатах шести країн. Утім, у яких саме, не зазначили.

"Для виконання інструкцій з голосування в конкурсі, Європейська мовленнєва спілка спільно зі своїм партнером у голосуванні вирахували загальний результат для кожної країни для другого півфіналу й гранд-фіналу", – додали організатори.