Зазначимо, що принц Гаррі пройшов до Вестмінстерського абатства сам, без дружини Меган Маркл. Йому під час церемонії відвели місце в третьому ряду, передає 24 Канал.

До теми На коні та у військовій уніформі: принцеса Анна постала у ефектному образі на коронації Чарльза

У соцмережах активно обговорюють появу Гаррі на коронації свого батька. Проте особливу увагу шанувальники приділили капелюшку з пір'ям принцеси Анни, яка закривала обличчя Гаррі під час онлайн-трансляції.

У твіттері почали жартувати над нарядом єдиної дочки королеви Єлизавети II, порівнюючи його з образами з фільму Пірати Карибського моря.

Крім того, капелюшок принцеси Анни називали "стратегічною річчю", обраною спеціально для того, щоб "приховати ганьбу Гаррі" після виходу його скандальних мемуарів "Запасний".

Нижче дивіться меми щодо принца Гаррі, якому закрили обличчя:

Зазначимо, що під час коронування Чарльза принц Гаррі сидів у третьому ряду біля Джека Бруксбенка – чоловіка принцеси Євгенії. Там же був і принц Ендрю. Водночас принц Вільям сидів попереду (на першому ряді) в центрі та насолоджувався святкуванням разом зі своєю дружиною Кейт Міддлтон.

Нагадаємо, що протягом кількох місяців напередодні коронації принц Гаррі та Меган Маркл не розповідали, чи будуть присутні на церемонії. Лише в середині квітня стало відомо, що приїде лише Гаррі. Раніше у пресі обговорювали вимоги, які Гаррі та Меган висунули монаршій родині. Схоже, що їм так і не вдалося порозумітися.

Якою була коронація Чарльза ІІІ: головне

  • У Великій Британії вперше за 70 років відбувається офіційна церемонія коронації Чарльза ІІІ. Вона розпочалася 6 травня з ходи до Вестмінстерського абатства і триватиме три дні. Станом на 14:00 старший син Єлизавети ІІ офіційно став королем.
  • Новий король склав коронаційну присягу перед усім світом – дав обітницю правити згідно з законом, здійснювати правосуддя з милосердям і підтримувати англіканську церкву. Архієпископ Кентерберійський виконав ритуал помазання олією. Цей момент вважається найсвященнішою частиною служби, тому його не транслюють по телебаченню.
  • У кульмінаційний момент Чарльза ІІІ одягли у священні коронаційні ризи і вручили символи монархії – кулю, коронаційний перстень, скіпетри та інші. Лише після цього архієпископ Кентерберійський поклав на голову короля корону Святого Едуарда, яка належала Єлизаветі ІІ.
  • Громада вигукувала "Боже, бережи короля", дзвонили абатські дзвони та лунали фанфари. По всій Великій Британії салютують зі зброєю, щоб відзначити цей момент.
  • Додамо, що після нього коронували його дружину Каміллу. Тепер вона офіційно стала королевою. Зазначимо, що для важливої події Камілла обрала особливе вбрання – дві мантії, одна з яких була пошита ще 70 років тому і належала Єлизаветі ІІ.