Після смерті Єлизавети II новим королем Великої Британії та Співдружності Націй став Чарльз – найстарший син покійної королеви. Повернувшись з Шотландії, де він провів останні години життя з матір'ю, він повернувся у Лондон та приїхав у Букінгемський палац. Звідти він вперше звернувся до нації як король.

Важливо Король Чарльз у перший день правління виступив з посланням до нації

Відеозвернення тривало майже 10 хвилин, де він згадав про свою люблячу матір, свої нові обов'язки, а також синів – принца Вільяма та Гаррі. Якщо про другого він "висловив свою любов до Гаррі та Меган, оскільки вони продовжують будувати своє життя за кордоном", то першому призначив новий титул.

Оскільки сам Чарльз став королем, то свій титул принца Уельського він автоматично передав сину та невістці, які в майбутньому унаслідують британський трон.

Я знаю, що з Кетрін поряд з ним. Наші нові принц і принцеса Уельські продовжуватимуть надихати і вести наші національні розмови,
– зазначив король Чарльз.

Звернення короля Чарльза до народу: відео онлайн

Варто додати, що Кейт Міддлтон носитиме титул, який востаннє носила принцеса Діана, коли була одружена з Чарльзом. Титул принца Уельського переходить з покоління у покоління з 14 століття. Король Чарльз отримав його у 1958 році і тепер передає його своєму синові.

Зокрема днем раніше було підтверджено, що принц Вільям та Кейт також отримають титули Корнуоллів, який раніше належав Каміллі Паркер-Боулз, новій королеві-консорту.

Після опублікованого звернення акаунти подружжя Вільяма та Кейт в інстаграмі і твітері одразу змінились із "Герцогів Кембриджських" на "Принца та принцесу Уельську".

Про що ще згадав принц Чарльз у своєму зверненні:

  • Він подякував матері за її приклад для нього та всієї родини, а також сказав, що вона дала обіцянку служити народу і дотрималась її.
  • Дивлячись на неї, король Чарльз "зобов'язується протягом часу, що залишився, який дає йому Бог, підтримувати конституційні принципи, що лежать в основі нації".
  • Також він згадав про другого сина принца Гаррі, який у 2020 році склав королівські обов'язки та переїхав з дружиною у США.