У своїй першій історичній промові король Чарльз згадав про люблячу матір, про обов'язки, які обіцяє виконувати, поки живий, а також про двох синів – Вільяма та Гаррі. Першому король дав новий титул принца Уельського, який сам мав з 1958 року. А щодо Гаррі, то він сказав лаконічно.

Важливо Король Чарльз у перший день правління виступив з посланням до нації

Хочу висловити свою любов до Гаррі та Меган, оскільки вони продовжують будувати своє життя за кордоном,
– зазначив король Чарльз.

Звернення короля Чарльза до народу: відео онлайн

Зазначимо, що пара й справді з початку 2020 року перебуває за кордоном – у Каліфорнії, США. Через півтора року після одруження з американкою Гаррі вирішив скласти королівські обов'язки та переїхати. Через рік королева позбавила їх усіх патронажів та військових звань. Вони зрідка приїжджали у Велику Британію та привозили своїх внуків – Арчі та Лілібет, названу на честь королеви.

Варто додати, що внуки Чарльза не мали титулів принца і принцеси на відміну від дітей Вільяма. Єлизавета II не могла дати їм титули через закон, де передбачається, що титули надаються лише внукам, а ті були правнуками. Але з приходом нового короля все може змінитись, і внуки Арчі та Лілібет цілком можливо мають шанси стати принцом та принцесою.

Про що ще згадав принц Чарльз у своєму зверненні:

  • Він подякував матері за її приклад для нього та всієї родини, а також сказав, що вона дала обіцянку служити народу і дотрималась її.
  • Дивлячись на неї, король Чарльз "зобов'язується протягом часу, що залишився, який дає йому Бог, підтримувати конституційні принципи, що лежать в основі нації".
  • Король передав сину Вільяму титул принца Уельського, який також автоматично матиме його дружина – Кейт Міддлтон. Востаннє цей титул носила покійна принцеса Діана у першому шлюбі короля Чарльза.