Станом на 16 травня найбільш прослуховуваною піснею Євробачення 2022 в Spotify стала пісня "Stefania" — 1 697 142 прослуховувань. Друге місце серед пісень конкурсантів займала композиція іспанської виконавиці Chanel – "SloMo", а третє – пісня "Space Man" британця Сема Райдера.

Дивіться також Учасники Євробачення-2022 переспівали "Stefania": зворушливі відео на підтримку України

Також хіт Kalush Orchestra займає 92 місце у чарті Spotify Global – його прослухали 1,2 мільйона разів станом на 17 травня.

Зокрема кліп "Stefania", який Kalush Orchestra представили наступного дня після перемоги в Євробаченні, продовжує ставити рекорди. Станом на 18 травня його переглянули 9,6 мільйона разів. А виступ українського гурту у фіналі – 14 мільйонів.

Варто нагадати, що на Євробаченні-2022 перше місце посіла Україна, друге – Велика Британія, третє – Іспанія. Подібним чином і розмістились композиції у світових чартах музичних сервісів.

Перемога Kalush Orchestra на Євробаченні-2022

  • Український гурт Kalush Orchestra переміг на конкурсі, як це й обіцяли букмекерські прогнози. Вони отримали рекордні 631 бал від журі та глядачів, увійшовши історію з другими за кількістю найвищими показниками. У 2017 році їх зміг лише перевершити Сальвадор Собрал.
  • У фіналі конкурсу вони виступили з піснею Stefania, яку лідер гурту, Олег Псюк, присвятив своїй мамі Стефанії. Пісня вже давно стала символом боротьби та перемоги українського народу у війні Росії та України.
  • Після виступу на головній сцені Турина, Італія, фронтмен Kalush Orchestra закликав світ допомогти врятував бійців у Маріуполі з "Азовсталю". Це могло коштувати гурту дискваліфікацією, але вони хотіли, аби їхній меседж почули 200 мільйонів глядачів Євробачення.
  • Ймовірно, це отримало свій відклик, адже всього за 2 дні вище керівництво України заявило, що з заводу розпочалась евакуація поранених бійців. Наразі цей процес триває.
  • Наразі учасники гурту повернулись в Україну і планують розпочати підготування до європейського туру на підтримку ЗСУ. Також вони хочуть продати свою нагороду з конкурсу на аукціоні, щоб допомогти війську.