Міністерство культури та інформаційної політики прояснило ситуацію зі списками для російських культурних діячів. Олександр Ткаченко розповів про це на брифінгу.

Дивіться також Велика Британія просить оргкомітет Євробачення знову звернути увагу на Україну

Олександр Ткаченко про "чорний список" росіян

У МКІП пояснили, що формуванням "чорного списку" для російських культурних діячів займається Служба безпеки України. Його створять для того, щоб будь-яку друковану продукцію з росії не ввозили на територію країни.

Мінкульт підтримує рішення про заборону ввозу будь-якої друкованої продукції з території росії. Питання стосовно друку російських авторів – питання, яке належить до прав і свобод, гарантованих Конституцією. Тому, це питання має бути врегульовано і унормовано,
– повідомив Ткаченко.

"Складанням "чорних списків" має займатися СБУ і воно має стосуватися всіх сфер культурного життя – щоб не було різночитань і всі дотримувались закону".

Олександр Ткаченко додав, що виступає проти так званих "білих списків" для "хороших росіян": "Всі, хто не під забороною, з ними можна працювати, але не ускладнювати роботу додатковими списками російських культурних діячів, які теоретично можуть продовжувати у нас роботу".

У Міністерстві культури додають, що працюватимуть над тим, аби світова спільнота відмовлялась від співпраці з росіянами.