У пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики зазначають, що потрапити у "білий список" артисти з Росії можуть самі, якщо виконають низку вимог. Вони будуть розглянуті лише у тому випадку, якщо російські селебретіс засуджують військову агресію РФ та підтримують суверенітет України.

До слова Чому варто заборонити російську музику у публічних місцях: думка зірок та альтернатива

"Закон передбачає зокрема створення так званого "білого списку" російських артистів – переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України. До Переліку включаються російські виконавці, зокрема ті, що беруть участь у гастрольних заходах", – йшлось у відомстві.

Втім, можуть бути винятки, які визначатиме Служба безпеки України за погодженням Мінкульту: "Виняток із переліку може здійснюватися також на підставі подання РНБО, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення або МКІП, яке направляється до СБУ для обробки та прийняття рішення". Також пресслужба зазначила, що СБУ залишає за собою право не пояснювати російським артистам причину відмови у включенні їх до "білого списку" чи виключення з нього.

Вимоги, аби потрапити у "білий список":

  • заява встановленої форми;
  • декларація на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах із закликом до РФ припинити агресію проти України;
  • надати згоду на публікацію відповідної декларації;
  • утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України.

До теми В Україні заборонили російську музику у громадських місцях і в медіа

Форму, зміст, порядок подання та розгляд заяви про включення до Переліку визначатиме Служба безпеки України за погодженням Мінкульту. Якщо якісь документи буде сфальсифіковано чи не буде підтвердження їхній інформації – це стане підставою для відмови у "білому списку" або ж виключенню звідти.

Нам цікаво, як читачі 24 каналу ставляться до такої ініціативи Верховної Ради, тому пропонуємо проголосувати: