Тепер киянин запустив петицію про перейменування вулиці в центрі Києва на її честь. Таку ініціативу підтримала Тоня Матвієнко, яка днями заявляла, що після смерті мами почувається так, ніби час зупинився.

Цікаво Там виросли 11 дітей: як виглядає хата на Житомирщині, де Ніна Матвієнко жила у дитинстві

У Києві хочуть перейменувати вулицю на честь Ніни Матвієнко

Автором петиції став Данило Василинюк. Він запропонував змінити вулицю Миколи Лєскова, що знаходиться в центрі Києва, на вулицю Ніни Матвієнко. Киянин переконаний, що внесок і досягнення Ніни Митрофанівни заслуговують на таке визнання.

Прошу перейменувати вулицю росіянина Лєскова на честь видатної співачки та акторки України Ніни Матвієнко. Ніна Митрофанівна заслужила на вулицю у самому центрі Києва,
– написано в петиції.

Таку ідею підтримала донька знаменитості. Вона закликала шанувальників підписати цю петицію.

Тоня Матвієнко закликає підписати петицію про перейменування вулиці
Тоня Матвієнко закликає підписати петицію про перейменування вулиці / Скриншот з інстаграм-сторіс

Зазначимо, вже зібрано 1553 підписи.

Хто такий Микола Семенович Лєсков: головне

  • Це російський письменник та журналіст. Спершу він працював в Орловській палаті кримінального суду канцелярським служителем 2-го розряду. Згодом отримав підвищення по службі, ставши помічником столоначальника, а в грудні 1849 року за власним проханням — переміщення в штат Київської казенної палати. Він переїхав до Києва, де жив у свого дядька.
  • Пізніше письменник відобразив київське життя в повістях "Дитячі роки", "Закарбований ангел", оповіданні "Фігура", нарисах "Печерські антики" та інших.
  • Після звільнення зі служби Микола працювати в компанії чоловіка своєї тітки, де постійно відправлявся в "мандри по Росії". Тоді він жив з родиною в селі Райському Городищенського повіту Пензенської губернії. Пізніше підприємство припинило своє існування і Лєсков влітку 1860 року повернувся до Києва, де зайнявся журналістською та літературною діяльністю. Через півроку він переїхав до Петербурга. Там Лєсков і є похований.
  • Слід додати, що вулицю на честь Миколи Лєскова в Києві назвали ще в 1940 році.