Ніна Митрофанівна народилася 10 жовтня 1947 року в селі Неділище на Житомирщині. Вже з 4 років вона почала працювати, а згодом її відправили до школи-інтернату.

Цікаво У Києві прощаються з Ніною Матвієнко: перші фото та відео з церемонії

Майбутня зірка виросла в бідній сім'ї.

Матвієнко мала непросте дитинство

Подруга співачки Анжеліка Рудницька розповідала, що Ніна народилася у важкий післявоєнний 1947 рік – тоді дуже багато дітей не вижили.

Про важке дитинство артистки говорив і ведучий Костянтин Грубич. Він познайомився з Матвієнко на початку 90-х років в Одесі на фестивалі.

У рамках проєкту "Смачна країна" ми їздили на батьківщину героїв. Так я побував у селі Неділище Житомирської області… Хатинка невеличка, стоїть на краю села. В цьому помешканні виросли 11 дітей, Ніна була п’ятою. Дитинство в неї було непросте – якийсь час жила в інтернаті. Про це вона згадувала з болем,
– зізнався Грубич.

Як виглядає хата, де народилася Ніна Матвієнко

Зараз там ніхто не живе. Відомо, що востаннє співачка була у рідному селі Неділище у 2021 році.

Як дізналося "Суспільне", з роками будинок реконструювали. Саме Ніна Митрофанівна була ініціаторкою, бо хотіла зберегти батьківську хату.

За словами журналістів, Матвієнко попросила хлопців зробити там певний ремонт. В такому стані він зберігається і до нині. Крім хати, там досі стоїть колодязь і яблуня.


Хата, де народилася Ніна Матвієнко / Фото Миколи Сініцького

Після популярності Ніна Матвієнко оселилася у самому центрі Києва – вона жила в приватному будинку біля Лаври. Останній рік з нею проживала донька Тоня з чоловіком Арсеном Мірзояном та дітьми.

В інстаграмі Антоніна часто показувала фото з цього будинку. ПІсля повернення в Україну вона опублікувала ролик, як зробила сюрприз Ніні Матвієнко. Співачка, побачивши дочку та онуку, розплакалася.

Померла Ніна Матвієнко: коротко

  • Легендарна співачка раптово померла у неділю, 8 жовтня. Ніні Митрофанівній було 75 років, вона не дожила два дні до 76-річчя.
  • Її донька Тоня до іменин мами готувала пісню-подарунок, але тепер композиція стала присвятою. Смерть співачки стала шоком і для зіркового бомонду. Чи не кожен артист поділився кадрами й спогадами про Матвієнко.
  • Що стало причиною смерті – невідомо. Раніше подруги Матвієнко натякнули, що вона боролася з важкою недугою та пережила кілька операцій.
  • Поховають Ніну Митрофанівну на Звіринецькому кладовищі в Києві.