17 грудня відгримів фінал Національного відбору на Євробачення-2022. Члени журі та глядачі обрали, що гурт TVORCHI представлять Україну на конкурсі в Ліверпулі.

Важливо TVORCHI перемогли у Нацвідборі на Євробачення-2023

Як відреагували переможці Нацвідбору

Зі сцени одразу після новини про тріумф колектив подякував тим, хто підтримував їх та проголосував за гурт. Вони згадали й про тих, хто бореться за країну на фронті.

Я скажу чесно, ми не готувалися до промови, тому що ми не думали, що виграємо. Але хочемо подякувати кожному, хто нас підтримав, хто слухає музику, кожному, хто зараз бореться на фронті, тому що це важливо. Дякуємо вам всім, ми постараємося зробити по максимуму, щоб гідно представити Україну в Ліверпулі,
– сказав Андрій.

"Дякую, Україно. Дякую журі та глядачам. Слава Україні", – вигукнув Джеффрі.

Також журналісти 24 каналу перебували за лаштунками цьогорічного відбору та зняли першу реакцію виконавців на перемогу у конкурсі.

Також особистим коментарем в інстаграмі учасники гурту поділились одразу після прямого ефіру:

Дякуємо вам, люди зі стальними серцями! Ми зробимо все, щоб гідно представити Україну та нашу нескореність! ДЯКУЄМО,
– написали виконавці.

Що відомо про Євробачення-2023

  • Євробачення-2023 за рішенням Європейської мовної спілки пройде у Великій Британії, а саме – місті Ліверпуль. Захід відбудеться на арені M&S Bank Arena, яка може вмістити 11 тисяч глядачів.
  • Євробачення пройде навесні – 9, 11 та 13 травня. Воно матиме український стиль та проходитиме від імені України. Однак всі деталі невідомі, адже вперше в історії конкурсу стається така співорганізація.
  • У головному пісенному конкурсі візьмуть участь 37 країн. Цього року Євробачення пройде без Болгарії, Чорногорії та Північної Македонії. Вони відмовилися від участі через брак фінансування.
  • На Євробаченні-2023 несподівано змінилися правила голосування. Наприклад, наступного року вперше в історії голосувати за конкурсантів зможуть не лише країни-учасниці.