Українська психологиня Наталія Холоденко з початку вторгнення переїхала в Німеччину. Вона дала інтерв'ю Аліні Доротюк, за яке її захейтили в мережі.

До слова Продюсер Завадюк натякнув, чи візьме таких як Барських, Лобода та Дорн у свої шоу

Наталія Холоденко заступилась за Полякову і Сумську

Психологиня заступилась за Олю Полякову та Ольгу Сумську, яким часто "прилітає" через колишні чи й теперішні зв'язки з росією.

"Ми бачилися з Олею Поляковою декілька разів. І як би Олю не засуджували, що б там про неї не говорили, вона мені імпонує тим, що вона без подвійного дна. Вона десь говорить імпульсивно, але вона така, яка вона є. Ти розумієш, що вона як думає, так і говорить. І мені якоюсь мірою хочеться її захистити, хочеться Олю Сумську захистити. Таке враження, що у людей щось болить і вони шукають, на кого вилити це".

Наталія Холоденко вважає, що не потрібно цькувати українських зірок, адже їм безліч разів пропонували хороші умови в росії, а вони вибрали Україну.

Оля Сумська… скільки разів її вже цькували. Для мене вона абсолютно проукраїнська людина. Вона десятки разів уже могла жити у Москві. Нам всім пропонували хороші умови, – додала психологиня.

Про "хороших росіян" та російську мову

В інтерв'ю Наталія Холоденко заявила, що не вважає, що всі росіяни – погані. Вона згадала про музиканта Макаревича, який підтримує Україну. Так само суперечливо вона висловилась про російську мову.

Не всі росіяни, так само як і не всі українці. Якщо я за здоровий глузд, то я вже зрадниця? Реально немає взагалі нормальної людини, яка за походженням росіянин? Є люди, які за походженнями росіяни чи живуть в росії, а зараз в Європі і до мене купа людей підходило й казало – нам соромно, це ганьба,
– сказала психологиня.

"Я не вважаю, що російська мова – це мова агресора. У мене в побуті є люди, з якими я спілкуюся російською мовою. Це люди, які не говорять українською – естонці, казахи, з якими я тут зустрічаюсь. Я не можу начхати туди, де я беру. Ця полеміка "фаріонівська" призводить до того, що люди починають формально, зовні видавати україномовний контент, а всередині – вони ненавидять. Тому що їх приводять до цього через осуд. Питання мови – це розбрат".

Наталія Холоденко пояснила, що за роки незалежності не проводилась робота над тим, щоб суспільство стало україномовним. Також психологиня висловилась про скасування російської культури.

"Я думаю, що це розумна штука, така ізоляція для російської культури. Але є інше, дуже чесне етичне питання. А Менделєєв, ми теж скасовуємо хімію, фізику? Культуру можна скасувати, але ж науку не можемо, ми ж користуємось цим. Це питання в тому, а в чому тоді різниця? Я вважаю, що до цього треба сформувати розумне ставлення. Той же Булгаков, він з одного боку – зрадник проросійський, з іншого – нахр*на ми музей в Києві тримаємо? Булгаков був теж опозиціонером".

До теми Кошиця замість Булгакова: спілка письменників просить закрити музей ідеолога "русского міра"

Наталю Холоденко розкритикували: як вона відповіла

За позицію, яку висловила психологиня, її розкритикували. Користувачі мережі категорично не погодилися з деякими висловлюваннями:

  • "Це не "здоровий глузд", це неосвіченість. Так, виходить, що зрадниця. "За мір", нудить";
  • "Психологу потрібний психолог";
  • "Якщо є люди, як каже Холоденко, що перейшли та говорять українською, а всередині це ненавидять – то це вже не українці і їх місце не на нашій землі";
  • "Якнайщиріша зневага і огида";
  • "Які у неї недолугі виправдання війні і російській культурі, прямо все як пишуть боти під мовними постами! Про Холоденко зробила висновок раніше, що це психолог, якій і самій потрібні консультації психолога".

Наталя Холоденко зізналась, що прочитала ще багато побажань – "за кораблем", "не повертайся в Україну", "російська пропагандистка", "гроші не пахнуть". Але, за її словами, це лише загартувало.

День нищівного хейту після одного з моїх нових інтерв'ю. Ввечері усвідомила, що чомусь відчуваю полегшення і навіть піднесення. Думала чому так? І зрозуміла, що для мене найскладніше в житті намагатись бути не собою. В мене тільки підвищився рівень поваги до себе. Можливо, я в чомусь чи не права, чи помиляюсь. Але на сьогодні моя правда така.

"Я не хочу, щоб принижували російськомовних українців, бо вони теж українці. І хоч мова на часі, людяність також повинна залишатись на часі. Я спілкуюсь з людьми, які втратили своїх дітей або чоловіків на цій війні і я не буду їх повчати якою мовою зараз їм говорити. Всі мають свої відмінності, але єдині ми повинні бути в одному, нам потрібна українська Україна і люди, які за покликом серця її люблять, а не вдають з себе патріотів!" – підсумувала Холоденко.