Українська співачка MamaRika в інтерв'ю 24 каналу висловила свою позицію щодо мовного питання. Вона розповіла, чи вважає російську мову – мовою окупанта.

До слова Люди думають, що нелегально, – MamaRika зізналася, хто дозволив її чоловіку виїжджати за кордон

MamaRika про російську мову

Звичайно. Це не наша, чужа мова. Це мова ворога, який прийшов на нашу землю та руйнує життя. Не засуджуватиму людей, які досі спілкуються російською, бо знаю, що є багато тих, хто робить це за інерцією, але дуже допомагає Україні. Серед них волонтери, військові,
– зізналась виконавиця.

MamaRika додала, що російськомовні волонтери та військові демонструють свою позицію діями, однак сама російська – однозначно мова окупанта.

"Вони багато зробили для кожного з нас. Можливо, з часом ці люди перейдуть на українську. А патріотизм і позицію вони показують діями. Але, якщо говорити про російську мову як явище, то це, звичайно, мова окупанта".

Вас може зацікавити Російська мова – це не мова путіна, – чому актор Євген Капорін не переходить на українську

Якою мовою спілкується MamaRika

"У родині ми спілкуємося українською. Мій Сергій тут веде концерти українською, так гарно щебече. Я кажу: "Зайка, ми навіть не знали, що в тебе такий талант"", – поділилась артистка.

MamaRika зазначила, що людей не треба примушувати переходити на українську, а надихати та мотивувати. Про це вона розповіла на своєму прикладі.

Коли мої друзі надсилають аудіоповідомлення, де говорять українською, кажу: "Клас, в тебе так гарно виходить". Треба надихати, підтримувати, тоді вони самі захочуть це робити. Цим ми і відрізняємося від окупантів. У нас все відбувається з посилом добра, не через насилля.

Інтерв'ю з MamaRika: дивіться відео онлайн