Байден поговорив з королем Чарльзом III та наголосив на дружбі та міцності відносин між США та Великою Британією. Раніше ЗМІ повідомили, що Байден відхилив запрошення на коронацію.

До теми Король буде в золотій кареті, син – за ним: з'явилися перші подробиці коронації Чарльза ІІІ

Президент по телефону привітав короля з майбутньою коронацією та повідомив, що перша леді Джилл Байден візьме участь від імені Сполучених Штатів.

Президент також висловив бажання зустрітися з королем у Великій Британії в майбутньому.

Нагадаємо, що це не вперше в історії. Уже був прецедент на коронації Єлизавети ІІ, коли на ній не було тодішнього президента США Дуайта Ейзенхауера. Тоді він також відправляв делегацію – Джорджа Маршалла, начальника штабу армії США, та Ерла Воррена, губернатора Каліфорнії.

Відомо, що в коронації Чарльза ІІІ цього року братимуть участь глави держав з усього світу. Зокрема, Ірландії, Франції, Іспанії, Бельгії, Японії, Угорщини й Монако. Крім того, будуть присутніми всі три президенти ЄС – Урсула фон дер Ляєн, Роберта Метсола та Шарль Мішель.

Якою буде коронація Чарльза ІІІ: основне

  • Короля Чарльз IІІ коронують разом з дружиною королевою-консорт Каміллою. Подія відбудеться 6 травня у Вестмінстерському абатстві. Церемонію проведе архієпископ Кентерберійський.
  • Після служби Чарльз ІІІ і Камілла вийдуть на балкон Букінгемського палацу з іншими членами королівської сім'ї.
  • У всьому Сполученому Королівстві з 6 по 8 травня будуть святкові дні. План заходів – дізнавайтеся за посиланням.
  • У неділю, 7 травня, відгримить коронаційний концерт у Віндзорському замку та відбудуться великі коронаційні обіди по всій країні.