За результатами глядацького та суддівського голосування перемогу на Нацвідборі Євробачення-2022 здобула Alina Pash. Як з'ясувалось після оприлюднення балів, усе завдяки журі, адже смс-ок за неї відправили ледь не вдвічі менше, ніж за Kalush Orchestra.

Не пропустіть важливе Хто представить Україну на Євробаченні-2022: офіційне рішення

Як розподілилися голоси на Нацвідборі Євробачення-2022

Зі скандалом хлопці з гурту Kalush Orchestra "вибили" зі Суспільного мовника нашумілий папірець, в якому плутався Тимур Мірошниченко. Виявляється, не всі судді зійшлись у фаворитах:

  • Джамала та колишній член правління Суспільного Ярослав Лодигін віддали перемогу Alina Pash з піснею "Тіні забутих предків";
  • натомість Тіна Кароль вручила 8 балів Wellboy з Nozzy Bossy, якого співпродюсує з Юрієм Бардашем.

Суспільне не поскупилось й оприлюднило навіть кількість глядацьких смс-ок. Так, Kalush Orchestra майже вдвічі обійшов улюбленицю Лодигіна та Джамали Alina Pash, а фаворита Тіни Кароль Wellboy – мало не у шість разів:

  • Kalush Orchestra – 31 634 голоси;
  • Alina Pash – 19 535 голосів;
  • Wellboy – 5 642 голоси.

Якби це показали з самого початку, можливо, обійшлось би без скандалів,
– прокоментував Kalush у своєму телеграмі.

Результати голосування Нацвідбору Євробачення-2022 / Фото Суспільне

Нагадаємо, Kalush Orchestra звинувачував Суспільне у фальсифікації голосів і вимагав звільнити представницю PWC. Усе тому, що після фіналу Нацвідбору Євробачення-2022 вони просили показати листочок з балами, а організатори їм відмовили – "перед носом зачинили двері, фамільярно кинули".