Цього року День писемності особливий для кожного з нас. Українська мова в час війни стала символом незламності та свободи. Мільйони українців, які все життя розмовляли російською, як нам постійно нав'язували, перейшли на українську.
До теми У День писемності: хто з зірок окрім Дорофєєвої долучився до радіодиктанту національної єдності
9 листопада мережа всіяна привітаннями з Днем писемності та мови, адже це свято вкотре об'єднує всіх, хто щиро любить свою країну. Як вітають відомі люди – дізнавайтеся далі.
Юрій Горбунов
"З Днем української мови та писемності! Наша мова одна з найкрасивіших і наймелодійніших у світі!Українці віками боронять свій духовний скарб, своє ДНК, свою ідентифікацію! Бо це наш щит, наш духовний форпост, наш захист! І скільки б ворог не намагався знищити нас, йому це ніколи не вдасться! Бо українці знають ціну собі та своїй культурі! Розмовляйте українською, думайте українською! Слава великій українській мові і культурі! Слава Україні!"
ROXOLANA
"З Днем української писемності та мови. В цей день пропоную згадати ваше улюблене слово українською. Останнім часом мені дуже подобається слово "мжичка". Про нього я дізналась лише кілька років тому, мені розповів про нього тато. Мжичка – це такий дрібнесенький дощик, який переходить у туман. Насправді це така холодна, може, іноді і не дуже приємна погода, але коли називаєш її "мжичка", вона одразу асоціюється із чимось кумедним, а на душі стає трохи тепліше. Дуже люблю це слово".
Євген Клопотенко
"Я став собою на 100%, коли перейшов на українську мову. І ніякі коучі по пошуку свого Я не потрібні. Базовий ти – це твоя мова, ну і їжа, звичайно. То ж давайте продовжувати говорити українською, писати українською, їсти українське, займатись коханням українською (це для ти хто ще не пробував), думати українською, лаятись українською, дякувати нашим захисникам українською. Бо воно таке все справжнє і тепле, коли українською. З Днем української писемності та мови. Цьом".
Катя Осадча
"Я вітаю вас з Днем української мови та писемності! Такою високою ціною наша нація здобуває розуміння важливості мови.
Я багато років чула про незручність розмовляти українською, про незручність нею співати, про те "яка різниця", "не можу вивчити, не виходить говорити", "гумор українською сільський","пісні українською не те". Але зараз цінність мови зрозуміла нарешті всім.
Я бажаю натхнення і сумлінності всім, хто вчить, я закликаю розмовляти українською скрізь і особливо там, де нас можуть плутати з окупантами. Тільки подумайте, наскільки важко іноземцям пояснити чому на нас напали, якщо ви самі розмовляєте мовою окупанта, тут і випливає наратив "не все так однозначно".
Я не з дитинства розмовляла в побуті українською, я киянка з російськомовної родини, але у 2005 році, коли почала вести "Світське життя", одразу почала працювати українською. Так, в мене теж не все було одразу гладко і зараз я продовжую вдосконалювати мову. В мене було багато викладачів і сотні годин читання вголос, мені було не легко вести програму і брати інтерв'ю українською, коли 90% героїв відповідали російською.
Ми всією редакцією "Світського життя" вмовляли українських зірок переходити на українську. Пам'ятаю, як одного хлопця, якого ви всі добре знаєте, на студійному інтерв'ю я буквально благала почати вчити мову онлайн і що це не важко, що українська – не китайська і дам викладачаю Тоді далі розмови не пішло, а зараз цей артист співає українською, пише пісні українською, говорить і все чудово виходить, але на жаль, потрібна була повномасштабна війна.
Ми можемо скільки завгодно вести дискусії про мову, але було б набагато менше приводів починати повномасштабну війну, якби ми всі розмовляли українською. Так, є старше покоління, кому важко перейти, але і вони стараються, а люди до 50 освічені й писемні не мають відмазок не вивчити мову. Наша нація зростає в найскладніших умовах, але не пропустімо і цей дуже важкий шанс нею стати. А без мови ми не нація".