9 листопада українці святкують День писемності й мови. У цей самий день країна об'єднується з аркушами паперу та ручками під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, повідомляє 24 канал.

Читайте також День української писемності та мови: мова, яка об'єднує, сенс та історія свята

Сьогодні авторкою тексту для радіодиктанту стала режисерка й письменниця Ірина Цілик, а прочитала його для аудиторії акторка Ада Роговцева. У тексті заторкувалась тема рідного дому під час війни, тож диктант вийшов дуже зворушливим. До написання долучились і зірки – акторка Наталія Сумська та співачка Надя Дорофєєва.

Наталія Сумська

Українська акторка долучилась до написання радіодиктанту в ефірі Суспільного мовника. Вона сіла за парту в київському бомбосховищі, де написала текст авторки Ірини Цілик.

Я більше думала про сам текст, наш ведучий був абсолютно правий, що дуже важко втриматися і менше думати про правопис. Він автоматично писався, ще зі шкільних років, я впевнена в те, що більш-менш правильно, тому що я в запорізькій школі, де більшість говорили російською, була єдина в класі україномовна,
– поділилась враженнями акторка.

"Вчитель був дуже суворий, – тих, хто не говорив українською, виймав лінійку і бив по пальцях. А мене завжди виставляв до дошки: "Сумська, до дошки". Сьогодні це дуже хвилюючий текст. Завдячую пані Ірині що саме в такий час вона описала цей стан".


Наталія Сумська на диктанті / Скриншот з відео

Надя Дорофєєва

Ще напередодні співачка поділилась, що писатиме диктант, та закликала своїх шанувальників доєднатися. З цієї нагоди вона навіть створила флешмоб "пишемо разом". До неї також долучився продюсерський центр Moзgi Group.


Надя Дорофєєва долучилась до диктанту / Фото з інстаграм-сторіз

Що відомо про Всеукраїнський радіодиктант

  • Традиційно радіодиктант відбувається кожного року 9 листопада. Сьогодні він розпочався о 11:00 та завершився через годину.
  • Диктант писали українці з різних куточків світу – ОАЕ й Варшави. В Україні диктанти пройшли у Львові, Києві, Одесі, Чернігові, Миколаєві та інших містах. Але викладачі подбали про безпеку – написання пройшло в бомбосховищах.
  • Текст диктанту для перевірки опублікують завтра, 10 листопада. Але охочі можуть надіслати фото тексту чи паперову версію фахівцям. Найкращі отримають подарунки.