Йдеться про скандальне інтерв'ю з принцесою Діаною, яке провів журналіст Башир у 1995 році. У ньому вона розповіла про зради свого чоловіка принца Чарльза, про життя в палаці та свій роман із сином єгипетського мільярдера Доді аль-Файєдом.

Цікаво Сара Йоркська розповіла, як принцеса Діана ставилася б до Кейт Міддлтон і Меган Маркл

Уривок з інтерв'ю принцеси Діани для BBC: відео онлайн

Через 25 років інтерв'ю зацікавились сини Діани – Гаррі та Вільям. З'ясувалось, що журналіст Мартін Башир незаконно використовував спотворені факти про переслідування принцеси, а також фальшиві банківські виписки, які начебто свідчили про підкуп працівників палацу засобами масової інформації.

Розслідування провів колишній суддя Великого суду лорд Джон Дайсон. Тепер компанія BBC виплатить 2 мільйони доларів компенсації, 1,5 з яких – це сума, отримана від продажу глобальних прав на інтерв'ю. Куди підуть ці кошти – згодом вирішать принц Гаррі та Вільям.

Я вважаю, що обманний спосіб, яким було видобуто це інтерв'ю, сильно вплинув на те, що сказала моя мати. Ця бесіда погіршила відносини моїх батьків і заподіяла величезний біль безлічі інших людей,
коментував висновок розслідування принц Вільям.

Реакція BBC

Раніше у заяві BBC Башир вибачився за підробку документів, але заявив, що "безмірно гордий" за це інтерв'ю. Перед публікацією розслідування він залишив свій пост редактора BBC з питань релігії.


Мартін Башир в інтерв'ю принцеси Діани / Фото BBC