Українські знаменитості обрали різноманітний спосіб допомоги під час війни. Хтось продовжив займатись творчістю й виступати з концертами, а дехто перекваліфікувався й став волонтером. У Міжнародний день волонтера 24 канал розповідає про зірок, які допомагають українській армії через волонтерство.

До слова Міжнародний день волонтера 2022: історія важливого свята, гарні картинки-привітання

Зірки, які стали волонтерами

Сергій Притула

Громадський діяч, політик і ведучий займався волонтерством ще задовго до початку повномасштабної війни. Тепер він ще більше направив енергію на збір необхідних речей для українських захисників, чим продовжує займатися досі.

За 9 місяців війни Сергій Притула запустив та закрив кілька великих зборів, які допомагали українській армії нищити ворога. Серед них:

  • мегазбір на 50 бронетранспортерів FV103 Spartan – за півтори доби вдалося зібрати 236 мільйонів гривень,
  • збір на безпілотники RAM ІІ UAV, оголошений разом із Сергієм Стерненком,
  • великий збір на три Bayraktar, який було закрито за 3 дні замість тижня. Нагадаємо, що компанія подарувала Україні ці "народні Байрактари", а за зібрані гроші було куплено супутник.


Сергій Притула / Фото з інстаграму Притули

Леся Нікітюк

Телеведуча та блогерка переїхала з Києва у рідний Хмельницький. Там вона організувала центр допомоги у школі, де колись навчалась. Леся розповідала, що там з іншими працівниками школи зустрічає людей, які виїжджають з домівок через обстріли. Центр приймав близько 50 сімей у день.

Ми допомагаємо їм трішечки розслабитися, стараємося смачно готувати. У нас дуже великий штат, колектив усієї школи, в якій я колись навчалася – і директор, і завуч, і психологи, і вчителі. Всі працюють. Ми всіх приймаємо, всіх годуємо, всіх стараємося забезпечити любов'ю, ласкою, щоб вони трошечки відволіклися,
– розповідала зірка.

Згодом ведуча закрила центр для переселенців, адже наплив людей значно зменшився. Але її вклад у волонтерство також важливий – зірка разом з іншими волонтерами за час існування пункту прихистила майже 3000 вимушених переселенців, 320 дітей і 84 тварини. Наразі Леся Нікітюк займається більш звичною діяльністю – знімає своє шоу "Ле Маршрутка", відвідує благодійні заходи, але продовжує допомагати захисникам.


Леся Нікітюк / Фото з інстаграму зірки

Даша Астаф'єва

Зірка Playboy, українська модель та співачка на час війни перекваліфікувалась у волонтерку. Вона залишилась у Києві. Там Даша чистила овочі, мила посуд і готувала їжу для захисників з ЗСУ і тероборони.

"Вранці я вигулюю собак, роздаю гроші бабусям, допомагаю доїхати кому куди треба. В обід йду у волонтерський центр, де знайшла роботу. Там чищу картоплю, мию посуд, підлогу. Ми всі щось робимо, у всіх в житті інші професії. Ввечері збираю залишки їжі й розкладаю її в центрі собакам, птахам", – розповідала про свій розклад дня Астаф'єва.

Даша Астаф'єва також створила власний проєкт "Такі страви". У щотижневому випуску вона готує разом із іншими зірковими гостями страви для військових. Нещодавно разом з Лесею Нікітюк знаменитість приготувала борщ.

До теми Ви завжди поруч, – Залужний звернувся до українських волонтерів

Ірина Федишин

Українська співачка залишилась в Україні. Вона живе у Львові, звідки й займалася волонтерством. Часто зірку можна було зустріти за плетенням сіток. До праці вона залучала навіть своїх дітей. Також Ірина готувала їсти для переселенців.

З часом Ірина Федишин повернулась до творчості. Разом з піаністом Євгеном Хмарою, іншими музикантами вона їздила містами України та співала для українців, які були змушені залишити свої будинки. Також зірка їздила й за кордон і збирала кошти для ЗСУ, чим продовжує займатися.


Ірина Федишин з сином / Фото з інстаграму Ірини Федишин

Сергій Танчинець

Лідер гурту БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ спершу вступив до мукачівської тероборони, але згодом зрозумів, що з нього може бути більше користі. Тож він почав перевозити автівкою гуманітарну допомогу, евакуйовувати людей. Також колектив є амбасадором фонду Hope.UA.

Багато людей, які мають габаритні транспортні засоби, почали їздити та волонтерити. Ось я вже місяць у дорозі. І я за цей місяць проїхав понад 10 тисяч кілометрів. Мені це не важко, окрім того, коли ти розумієш, що люди зі зброєю у руках зараз фізично воюють,
– розповів музикант.

Ада Роговцева

Акторка організовувала на початку війни невеликий волонтерський штаб у себе вдома. Туди приходять захисники, щоб поїсти, відпочити й помитися.

"Я волонтерю в хаті, в мене тут як "побутовий штаб": хлопці приходять митися, я їм перу білизну, сушу і віддаю вже чисту. А коли вони приносять у пакетику мокрі шкарпетки, я з радістю віддаю їм чисті. Я їх годую", – ділилась артистка.

Читайте детальніше "Замість вечері з родиною – їдете в бойові підрозділи": у ЗСУ тепло привітали волонтерів

Іванна Онуфрійчук

Українська телеведуча Іванна Онуфрійчук не повернулась до України, а залишилась у Швейцарії, де живе її чоловік. Там вона збирає гуманітарну допомогу для українців.

Іванна сортує їжу, медикаменти, одяг та інші необхідні речі. Все це вона відправляє до України. Також Онуфрійчук "воює" на інформаційному фронті, публікуючи фото та відео з війни, відвідує міжнародні заходи, на яких говорить про війну.

MELOVIN

Виконавець MELOVIN на час війни в Україні став волонтером. У координаційний центр для допомог перетворилась і його команда BIG HOUSE MELOVIN. Члени команди збирають кошти на закупівлю споряджень для захисників, допомагають сім'ям евакуйовуватись. Сам MELOVIN виступає на концертах, де збирає кошти на потреби армії.

Війна – це не тільки тримати зброю та бути на передовій. Це також інформаційна війна, тому ми ведемо боротьбу в соцмережах і поширюємо правдиві факти для росіян, до яких достукатися просто неможливо, але ми намагаємося це зробити,
– розповів артист.

Женя Галич

Лідер гурту O.Torvald після початку війни переїхав з Києва до Львова. Він дає концерти, а також займається волонтерством. Чоловік зізнавався, що його дуже мотивує вдячність захисників із ЗСУ чи ТрО. Женя розповів, що йому не вдалось вступити до лав військових, тож він робив все для того, щоб бути корисним.

Та хоч спершу музиканту не дали автомат, згодом він таки долучився до лав захисників. Зараз він перебуває в "Культурному десанті", де разом з іншими артистами їздить на звільнені території чи прифронтові міста.


Женя Галич волонтерив у Львові / Фото з інстаграму Жені Галича

"Культурний Десант"

Приблизно восени ряд українських музикантів возз'єднались в організацію "Культурний десант". Це об'єднання митців, "спрямоване на зміцнення бойового духу і морально-психологічного стану українських військових". Серед таких артистів – Коля Сєрга, Даніель Салем, Ярмак, Женя Галич, Саша Чемеров, Moisei. Ці артисти служили чи служать у Збройних Силах, – це було однією з основних умов їхньої участі в "десанті". Адже вони часто їздять на "нуль" та близько до бойових дій, тож їм важливо мати досвід.

Ми дуже компактні й вся наша апаратура автономна і міститься у двох руках. Це дуже важливо, коли працюєш у бліндажах на лінії фронту. В нас ніби "Месники" тільки з творчими суперсилами. Тому в нас немає двох спайдерменів,
– писали учасники "Культурного десанту".

Музиканти не тільки їздять до військових, але й до жителів зон бойових дій, відвідують госпіталі, роздають гуманітарну допомогу. Одною з останніх їхніх пам'ятних візитів є поїздка в український Херсон.