Олена Зеленська згадала, що ніколи не забуде той серпневий день у Києві, коли на території Софії Київської провела "Саміт перших леді та джентльменів". Вона зізналась, що дуже хвилювалась через цю ініціативу, адже це була перша у світі спроба об'єднати подружжя перших осіб у клуб однодумців і разом змінювати світ на краще.

До слова Щоранку я молюся, – Зеленська вперше заявила, що боїться за чоловіка, і попросила зупинити війну

Та все вдалося, і підсумком саміту стала декларація, згідно з якою ми утворили нову платформу для міжнародної співпраці на рівні перших леді та джентльменів світу. Ще одним результатом саміту стала спільна заява: ми домовилися опікуватися жінками та дітьми у зонах військових конфліктів. Як передчували… Рівно за шість місяців і один день війна прийшла в Україну,
– каже Зеленська.


Олена Зеленська в молочному костюмі / Фото Альони Чернецької, 24 канал

Вона розповіла, що зараз Київ важко впізнати, адже місто посічене уламками снарядів та вибитими шибами. Замість квітучих міст в Україні – братські могили, а ті, хто вижив, постаршали на десятки років. Вона дякує президентським подружжям, що ті прийшли на допомогу, коли Росія прийшла з війною.

Проте Олена Зеленська вкотре закликає перших леді та президентів "закрити небо", аби в Україні могли провести безпечні гуманітарні кордони, по яких не стріляють з мінометів. Вона просить безпечно вивезти українців з полону міст, які оточили.

"Потрібна наша спільна заява до Червоного Хреста, ЮНІСЕФ, ОБСЄ із чіткою вимогою – забезпечити Україні такі коридори! Нехай ці поважні організації нарешті займуться своєю прямою справою – порятунком людей!.. Ці мами та діти мають право не здригатися від вибухів і не плакати від голоду та страху. Вони мають право на мир. Це залежить зараз від нас із вами.
Саме для цього створювався наш саміт, хіба не так? І коли ми це зробимо, то знову зустрінемося в мирному сонячному Києві. Давайте домовимося. Обов’язково. Київ чекає!" – підсумувала Олена Зеленська.