У час війни в суспільстві особливо гостро постало питання мови. Окупанти прийшли "звільняти російськомовне населення", вони ненавидять Україну, нашу мову та культуру. Тому зараз, як ніколи, важливо назавжди викинути з життя все те, що пов'язує нас з ворогом.

Не пропустіть Юрій Горбунов розповів, де під час війни перебуває Катя Осадча з дітьми

Як мова врятувала життя друзів Юрія Горбунова

Друг Юрія, який за освітою є стоматологом, прожив в окупації в Ірпені 2 тижні. У той час, коли російські офіцери жили в його квартирі, чоловік ховався у підвалі. Він боявся спати, щоб не захропіти, не міг вийти звідти. Сидів і не знав, коли це все закінчиться. Коли в якийсь момент стало тихо, то не розумів, чи вже росіян вибили, чи вони пішли, чи прийшли наші.

Через деякий час двері у підвал відкрилися. Зверху пролунав голос російською мовою: "Есть кто?". Він перестав дихати. А потім почув інший голос: "Не говори російською, тобі ніхто не відповість. Це наші, українці. Якщо є хтось живий, виходьте!",
– розповів Юрій.

Якщо наші військові не заговорили українською, то чоловік не вийшов би з підвалу. І невідомо, чим би це все закінчилося.

Мова рятує життя й нашим захисникам на фронті. Ще двоє друзів Юрія нещодавно повернулися з поля бою: один приїхав на лікування, а другий – на ротацію: "Вони казали, що вночі, коли стоїш в лісі з автоматом і хтось йде, то лише мова може врятувати. Бо вночі не видно, якого кольору стрічка на руці. А от якщо розмовляють українською – це свої".

От у чому сенс мови. І якби ми зрозуміли це ще у 2014 році, коли забирали Крим, то нічого б цього не було,
– підсумував Горбунов.

Інтерв'ю Юрія Горбунова: дивіться відео онлайн

Важливо Українська – крута: Дурнєв, Бєдняков, Трінчер, Дантес та інші переходять на державну мову