Через дискваліфікацію Росії Євробачення-2023 стало занадто дорогим конкурсом для низки країн. Серед них і Болгарія. Вона стала останньою країною, яка відмовилася їхати в Ліверпуль у травні 2023 року.

Не пропустіть Дві країни відмовилися брати участь у Євробаченні-2023: у цьому замішані гроші

Болгарія відмовилася від Євробачення-2023

Представники суспільного мовника Болгарії пояснили, що від Євробачення-2023 відмовилися виключно через фінансову складову. Оскільки їхній бюджет скоротили майже на 2 мільйони левів, а витрати зросли мало не втричі, то пісенний конкурс країні не по кишені.

Така розвага, як Євробачення, на тлі фінансової кризи по всій Європі, яка відключає електрику та опалення в громадських місцях, абсолютно не виправдана,
– заявили в Болгарії.

Там також наголосили, що через зменшенням кількості учасників підвищується членський внесок для решти країн. Загальна сума, як правило, становить близько 5 мільйонів фунтів стерлінгів, і розподіляється не порівну, а залежно від розміру та фінансово-економічного становища держави.

37 країн візьмуть участь у Євробаченні-2023 в Ліверпулі,
– оголосили в інстаграмі конкурсу після відмови Болгарії.

  • Варто нагадати, що організація Євробачення-2023 коштуватиме Великій Британії від 8 до 17 мільйонів фунтів стерлінгів, адже вона платитиме не тільки за себе, а й за Україну.
  • Саме тому Тимур Мірошниченко наголошував, що Україна могла не витратити жодної гривні, якби влаштовувала пісенний конкурс у себе. Це тому, що після перемоги Kalush Orchestra всі витрати на організацію замість нас хотіли взяти одразу кілька європейських телекомпаній.