Міжнародний музичний конкурс Євробачення-2022 офіційно стартував 10 травня, а вже сьогодні, 14 травня, настав довгоочікуваний фінал. З двох попередніх півфіналів журі та глядачі обрали 20 найбільш гідних кандидатів на перемогу. Ще 5 учасників автоматично потрапили у фінал як країни-засновниці шоу.

Зверніть увагу За крок до фіналу Євробачення-2022: ставки букмекерів на Україну зашкалюють

Дізнайтесь детальніше, як ви можете проголосувати за свого фаворита у шоу. Голосування почнеться лише після усіх виступів у фіналі – ведучі про це оголосять.

Як проголосувати у фіналі

  • Після виступу усіх учасників, під час прямого ефіру, на екранах з'являться номери, на які потрібно буде надіслати (чи зателефонувати й натиснути) цифру – порядковий номер країни-фаворита.
  • Українці можуть зателефонувати чи надіслати повідомлення у відповідний момент на номер 7576. Ціна одного голосу – 5,31 гривні. Також можна використати офіційний мобільний додаток Eurovision Song Contest, який слід завантажити тут.
  • Українці можуть голосувати за всіх учасників конкурсу, крім представників України – гурту Kalush Orchestra.


Як голосувати в Україні / Фото з інстаграму Суспільного

  • Українці, які зараз за кордоном, також можуть підтримати наш колектив у фіналі. Вони можуть телефонувати чи надсилати повідомлення з номера мобільного оператора країни, в якій вони перебувають. Також можна використати мобільний додаток Eurovision Song Contest, який можна знайти тут.


Як голосувати за кордоном / Фото з інстаграму Суспільного

Відповідальні за голосування визначать загальний результат країни, додавши бали телеголосування, а також бали журі. Це означає, що кожна країна-учасник отримає два набори балів. За підсумками двох голосувань й визначиться переможець.

Основні правила голосування на Євробаченні-2022

  • З допомогою членів журі та глядачів конкурсу з кожної країни присуджують від 1 до 8 балів, а також 10 і 12. Телеглядачі мають 50% голосів, інші 50% належать суддям.
  • За свою країну голосувати заборонено.
  • Глядачі мають 15 хвилин на те, щоб віддати свій голос фавориту.