У 2020 році конкурс довелося скасувати через активне поширення коронавірусної хвороби та карантин. Організатори провели онлайн-концерт, де виступили представники різних країн, проте голосування не проводили й переможця серед них не обирали. Таким чином творці Євробачення прагнули підтримати мільйони глядачів у різних куточках світу, які були змушені залишатися вдома через пандемію COVID-19. Цього року пісенний конкурс відбудеться за будь-яких умов. На сайті НВ зібрали все, що відомо про Євробачення-2021.

Читайте також Українка Наталі Папазоглу перемогла на аналогу Євробачення Turkvision 2020

Коли відбудеться Євробачення-2021

Традиційно, пісенний конкурс відбудеться в травні. Довгоочікувані три ефіри глядачі зможуть побачити 18, 20 і 22 травня.

Ведучі конкурсу

Організатори вирішили не змінювати ведучих та залишити тих, які мали вести подію минулого року. На сцену головного пісенного конкурсу Європи вийдуть:

  • Едсілія Ромблі – співачка, телеведуча та дворазова учасниця Євробачення;
  • Шанталь Янзен – телеведуча та актриса;
  • Ян Сміт – шоумен, співак і коментатор.

Євробачення
Ведучі Євробачення-2021 / Фото @NPO/NOS/AVROTROS

Девіз та логотип Євробачення-2021

Минулого року девіз Євробачення був таким – "Відкривайся" (Open up). У 2021 році він залишиться таким самим. Виконавчий продюсер заходу Сітце Баккер в одному з інтерв'ю казав, що кожен може завершити це гасло по-своєму: "Цим девізом ми сердечно запрошуємо людей відкриватися одне одному, іншим поглядам, історіям одне одного та, звісно ж, музиці".

Логотип цього року трішки змінили. Тепер коло з прапорами відтворює карту Європи з центром у Нідерландах. Кожна з країн, яка бере участь у конкурсі, розташована на картинці відповідно до свого розміщення на карті. Усі прапорці рухаються до центру Євробачення-2021 – Роттердаму. Для доповнення святкової атмосфери радісної події творці логотипу додали яскравих кольорів.

Нові правила конкурсу

Через пандемію коронавірусу правила Євробачення змінили. Це зробили для того, щоб точно провести конкурс у 2021 році, а також забезпечити його проведення під час надзвичайних і неочікуваних ситуацій у майбутньому.

Організатори дозволили учасникам записувати бек-вокал на інструментальну фонограму пісні. Це зробили для того, щоб дати можливість реалізовувати нові креативні ідеї, у 2021 році залучити меншу кількість виконавців, а також знизити технічне навантаження на мовника-організатора.

Зазвичай, кожен із учасників особисто їхав у країну, де відбуватиметься конкурс, щоб записати відеопредставлення. Цього року поширення COVID-19 вносить свої правки і наразі невідомо, чи можна буде реалізувати це в Нідерландах. Саме тому учасники, які братимуть участь в конкурсі в травні, будуть представлені публіці через зображення у будиночку, які знімуть у своїй рідній країні.

Учасники

Цього року (як і у 2020 році) в Євробаченні візьме участь 41 країна. Зокрема, 35 країн виступлять у двох півфіналах, що пройдуть 18 та 20 травня. 22 травня у грандіозному фіналі на сцену вийдуть представники "великої п'ятірки": Великої Британії, Італії, Іспанії, Німеччини, Франції. Також виступлять Нідерланди, які й організовують подію.

Порядок виступів

Порядок виступів конкурсантів залишається незмінним з 2020 року. Наглядова рада Євробачення вирішила не проводити нове жеребкування.

Перший півфінал (18травня):

  1. Північна Македонія
  2. Білорусь
  3. Литва
  4. Швеція
  5. Словенія
  6. Австралія
  7. Ірландія
  8. Росія
  9. Норвегія
  10. Кіпр
  11. Хорватія
  12. Азербайджан
  13. Мальта
  14. Ізраїль
  15. Україна
  16. Румунія
  17. Бельгія

Другий півфінал (20 травня):

  1. Австрія
  2. Молдова
  3. Польща
  4. Сан-Марино
  5. Сербія
  6. Ісландія
  7. Чеська Республіка
  8. Греція
  9. Естонія
  10. Данія
  11. Болгарія
  12. Швейцарія
  13. Фінляндія
  14. Вірменія
  15. Латвія
  16. Грузія
  17. Португалія
  18. Албанія

Для перегляду фото гортайте праворуч

Нові пісні для виступу на Євробаченні-2021

Для того, щоб взяти участь у конкурсі цього року, учасники мають презентувати нові композиції. Також кожна з країн може самостійно вирішувати, чи її представлятиме той учасник, який мав бути у 2020 році, чи обиратиме нового. Щодо України, то на конкурс поїде гурт Go_A, який переміг у Національному відборі на Євробачення-2020.

Варіанти проведення конкурсу

Через пандемію коронавірусу організаторам довелося пропрацювати декілька варіантів проведення конкурсу, щоб він відбувся за будь-яких умов. Остаточний варіант Роттердам оголосить в лютому.

Традиційний пісенний конкурс Євробачення

Масштабна подія відгримить на арені Ahoy у Роттердамі. Усі 9 шоу пройдуть у заповненому залі, за участі делегацій та артистів від усіх учасників. Також відбудеться багато заходів у Роттердамі та навколо нього.

Євробачення з соціальним дистанціюванням

Всі 9 шоу відбудуться аналогічно до попереднього варіанту, проте з обмеженою кількістю осіб. Так, у залі буде присутня така кількість людей, при якій можна буде забезпечити соціальне дистанціювання на відстані півтора метра.

Євробачення з обмеженнями на подорожі

Усе пройде так само, як у другому варіанті – з дотриманням соціальної дистанції. Проте якщо якась делегація не зможе приїхати зі своєї країни через закриття кордонів у зв'язку з пандемією коронавірусу, то організатори замість її виступу покажуть резервне відео виконавця цієї країни.

Пісенний конкурс Євробачення в умовах локдауну

Якщо у Нідерландах вкотре оголосять локдаун, то конкурс відбудеться без аудиторії та заходів у Роттердамі, які пов'язані з ним. Виступи учасників відбуватимуться в їхніх країнах. На екрані арени Ahoy покажуть резервні відео виконавців. Напередодні конкурсу усі учасники мають записати ці ролики у режимі "прямого ефіру" без редагування, що забезпечить рівні для всіх умови.

Сцена Євробачення-2021

Організатори вирішили не змінювати дизайн сцени, який розробили для Євробачення-2020.

Євробачення
Сцена Євробачення-2021 / Фото @NPO/NOS/AVROTROS