У 2022 році все більше українців перейшли на святкування Різдва 25 грудня за григоріанським календарем. На цю дату перейшла парафія ПЦУ в колоритному селі Криворівня на Франківщині, де щороку відбувається масштабне святкування.

До теми На Різдво: Олена Зеленська у гірчичному светрі й джинсах влаштувала день читання для дітей

Як Євген Клопотенко відсвяткував Різдво

Український шеф та ресторатор Євген Клопотенко також вирішив провести Різдво Христове за новим календарем та вирушив у Криворівню. Він поділився, що хотів подивитися на нове святкування.

"У моєму дитинстві прояви української культури були некрасивими. Я танцював у шароварах під піаніно злої виховательки, був на весіллі у генделику з багато-їж-багато-пий і відсутністю натяків на культуру, а після похорон не міг дивитися на капусняк. Я виріс з цими травмами й нелюбов'ю до тієї культури, яку мені показали", – зізнався Євген Клопотенко.

Ресторатор поділився, що після його вивчення справжньої української кухні він вирішив відновити уявлення про самобутнє Різдво в Україні. У Криворівні на нього чекали трембіти, колядування та нові враження.

Моє перше Різдво 25.12. 8 годин, як я у новій для себе й автентичній для України культурі. Гори, співи, церква, так багато істинного, що там у Бога повірять навіть ті, що не вірять. Подивимося, куди цього разу мене приведе мій шлях.

Клопотенко в Криворівні: відео

Як українські зірки привітали з Різдвом

  • Гурт TVORCHI, який переміг у Нацвідборі Євробачення-2023, звернувся до українців та побажав разом відсвяткувати перемогу.
  • Надя Дорофєєва нагадала, що не всі сім'ї разом зустрічають Різдво, але зауважила, що не можна опускати руки.
  • Андрій Бєдняков зіграв для прихильників "Щедрика" на фортепіано.
  • Джамала висловила сподівання, що в душі кожного є хоч трошки різдвяного настрою попри все.
  • Катя Осадча розповіла, що цього року ми не чекаємо дива, а чекаємо на перемогу.