Відповідна заява з'явилась на усіх офіційних сторінках у соціальних мережах королівської сім'ї, зокрема, й на інстаграм-сторінці герцогів Сассекських, передає BBC.

Важливо! Принц Гаррі і Меган Маркл склали королівські повноваження: що відомо про скандал

Британська королева наголосила, що після багатьох місяців дискусій вони нарешті змогли знайти компроміс у такій непростій ситуації. За її словами, Гаррі та Меган завжди будуть одними з найулюбленіших членів королівської сім'ї, втім, вони вже більше не зможуть використовувати свій королівський титул (Ваша королівська Високість), а також не користуватимуться усіма військовими призначеннями і титулами.

Також подружжя Маркл та принца Гаррі більше не буде отримувати фінансування на виконання королівських обов'язків, як вони й цього хотіли, а також вони повернуть 2,4 мільйони фунтів стерлінгів за ремонт власного будинку – Фрогмор-хауз. Зокрема, незважаючи на відходження з королівської сім'ї, маєток залишиться їхнім на час їхнього ж перебування у Великій Британії.

До теми: Єлизавета ІІ відреагувала на рішення герцогів Сассекських відійти від королівської родини

Єлизавета II погодилась з тим, що на час перебування Меган Маркл у монаршій сім'ї вона стала жертвою чималих нападок зі сторони преси, тому вона особливо рада, що та змогла все вистояти та швидко стати членом королівської родини. У заяві додавалось також те, що пара Меган та Гаррі більше не буде офіційно представляти королеву, як це й раніше просили герцоги Сассекські.

Нові правила вступлять в силу навесні цього року.

Що відомо про заяву принца Гаррі та Меган?Одразу після різдвяно-новорічних свят герцоги Сассекські оголосили, що мають намір скласти свої королівські обов'язки. Сталось це 8 січня напередодні дня народження Кейт Міддлтон. Принц Гаррі та Меган Маркл пояснили громадськості, що прагнуть працювати на себе, а не жити на податки громадян Великої Британії. Окрім цього, вони мають намір запустити благодійну програму та надалі підтримувати проєкти, що були під їхнім патронажем.
На це одразу ж відреагував Букінгемський палац, де заявив про перемовини з герцогами Сассекськими та зібрав термінову нараду з сім'єю принца Чарльза та принца Вільяма. Самої ж Маркл там не було. Після чималих чуток про намір Меган йти в моду та озвучувати мультфільми Disney, королева все ж оприлюднила офіційне рішення щодо майбутнього її внука Гаррі та дружини Меган.