24 канал повідомляє, що Закон №5572 Про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" Верховна Рада України прийняла ще 25 грудня 2021 року.

До теми Два найгірші роки мого життя, – Валерій Харчишин про авторське право в Україні

Які зміни чекають сферу зі збору та розподілу роялті

Після набуття чинності цей Закон:

  • скасовує результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення, що були проведені з численними порушеннями;
  • розблоковує роботу всіх зареєстрованих ОКУ (організацій колективного управління), які можуть збирати роялті в межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
  • припиняє повноваження активної акредитаційної комісії та дає можливість сформувати та затвердити новий склад;
  • перезапускає конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення.

Вас може зацікавити Закон про авторське право: у чому звинувачують Руслану та яка її реакція

Розпочався процес перезапуску сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики у вищезазначених сферах. Він стосується представників телерадіомовлення, кіноіндустрії, HoReCa, рітейлу, організацій концертів та розважальних заходів та інших.

Що важливо для представників цих сфер: для легального використання музичного контенту вони зобов'язані отримати ліцензію від ОКУ.

Що важливо для авторів та правовласників: вони можуть передати в управління ОКУ свої права та отримувати справедливу винагороду за використання музичного контенту.

Важливо "Це як ракова пухлина": що не так з авторським правом в Україні

Чому ініціювали підписання Закону №5572

  • Після проведення розслідування з'ясувалося, що мільйони гривень роялті, які мали бути виплачені авторам, не доходили до них.
  • У 2018 році створили ГО "Українське агентство з авторських та суміжних прав", де тепер є понад 4 тисячі українських авторів, десятки тисяч їхніх творів і майже весь світовий репертуар (100 мільйонів творів).
  • Генеральний директор – музикант, автор та фронтмен гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин.
  • Увесь цей час організація підтримувала законопроєкт №5572 та відстоювала інтереси авторів.
  • Серед планів організації є підготовка до нового конкурсу з акредитації, розробка та впровадження автоматизованої системи моніторингу та формування звітності для подальшої обробки та розподілу звітів з фактично використаними музичними творами користувачами.