Євробачення. Національний відбір – це музичний конкурс, що визначає представника України на пісенному конкурсі Євробачення. Шоу проводиться щороку, починаючи з 2016.

Читайте також: Відбір на Євробачення 2018: повний список учасників від України

Заповнити анкету для участі в попередньому відборі на Національний відбір на Євробачення 2018 в Україні всі бажаючі можуть тут. Це попередній етап відбудору, він триватиме до 15 січня 2018 року.

До відбору допускаються виконавці, які на момент заповнення анкети або участі в 1-му етапі досягли 16-річного віку. Для участі у національному відборі необхідно представити виключно авторську пісню, яка жодним чином не була оприлюднена до 1 вересня попереднього року.

Національний відбір на Євробачення 2018 в Україні: ведучий Сергій Притула
Національний відбір на Євробачення 2018 в Україні: ведучий Сергій Притула

Прямі ефіри Національного відбору-2018 пройдуть в лютому одночасно на телеканалах СТБ і UA: ПЕРШИЙ. Відбудеться два півфінали – 10 і 17 лютого і фінал – 24 лютого, на якому і визначиться представник України на конкурсі.

Читайте також: Євробачення-2018: представлено логотип та гасло конкурсу

Півфінал Нацвідбору складається з чотирьох або трьох турів і фінального туру з оголошенням переможця. В кожному турі беруть участь від 7 до 12 учасників, таким чином, кожен з переможців 1-го етапу може брати участь в одному турі півфіналу. Після завершення виступу кожного учасника 2-го етапу відбору, члени журі мають право прокоментувати виступ, висловити свої побажання та надати поради. До наступного етапу відбору проходять учасники півфіналу, що визначаються журі та глядачами відбору спільно.

Оголошення переможців півфіналу здійснюється в день проведення того чи іншого півфіналу. В результаті проведення півфіналів обираються від 7 до 12 переможців півфіналу, по 2-3 переможці кожного з турів півфіналу.

Переможець Національного відбору на Євробачення-2018 представить країну на конкурс в Лісабоні
Переможець Національного відбору на Євробачення-2018 представить країну на конкурс в Лісабоні

До участі у фіналі допускаються лише переможці півфіналу. Єдиним переможцем фіналу, який представлятиме Україну на конкурсі Євробачення, визнається учасник фіналу, який визначається журі та глядачами відбору спільно за правилами, що будуть оголошені додатково у прямому ефірі фіналу відбору. Оголошення переможця здійснюється в прямому ефірі фіналу.

Читайте також: Євробачення-2018: Сергій Притула вдруге стане ведучим Нацвідбору

Музичним продюсером Нацвідбору стане відомий український продюсер і композитор Руслан Квінта. У лютому разом із Джамалою та Андрієм Данилко місце за суддівським столом займе композитор, засновник українського гурту The Maneken, саунд-продюсер гуртів ONUKA і The Elephants Євген Філатов. Джамала вже вдруге буде суддею конкурсу, а Андрій Данилко – втретє.

Нагадаємо, що в минулому році переможцем "Євробачення-2017" став португальський артист Сальвадор Собрал з піснею "Amar Pelos Dois", набравши 758 балів. Україну на цьому конкурсі представляв гурт O.Torvald. Тому 63-й пісенний конкурс Євробачення-2018 буде проходити в Португалії. Конкурс відбудеться 8, 10 і 12 травня 2018 року в Лісабоні.