Завдяки Kalush Orchestra українська пісня зазвучала на всю Європу. Репери не лише привезли додому перемогу, а й підняли бойовий дух усієї країни. Віддячити їм взялася Укрзалізниця – назвала потяг Київ – Івано-Франківськ "Стефанія Експрес". У ньому вже проїхався сопілкар з реп-гурту Ігор Діденчук.

До теми Мені самому незручно, – лідер Kalush Orchestra прокоментував 0 балів для Польщі від журі України

Учасник Kalush Orchestra проїхався потягом "Стефанія Експрес"

На потяг "Стефанія Експрес" Ігор Діденчук сів у Львові, а вранці 17 травня прибув до Києва. На пероні його зустріли фанати журналісти, і всі в рожевих панамах, навіть провідниці. "Ну і рожеві панами тепер з нами", – заявили в Укрзалізниці.

Він приїхав на потязі Івано-Франківськ – Київ, якому залізниця дала ім'я "Стефанія Експрес" – як знак вшанування сміливості музикантів, які, ризикуючи бути дискваліфікованими, після свого виступу закликали до порятунку Маріуполя та військових з Азовсталі,
– йдеться в повідомленні.

Цікаво, що за теплу зустріч Ігор Діденчук віддячив піснею. На сопілці він зіграв переможну пісню Євробачення-2022 Stefania.

Ігор Діденчук з Kalush Orchestra на вокзалі в Києві / Фото Укрзалізниці

Що відомо про потяг Київ – Івано-Франківськ "Стефанія Експрес"

Нову назву Київ – Івано-Франківськ отримав 15 травня, наступного дня після перемоги Kalush Orchestra на Євробаченні-2022. Це перший у світі потяг на честь мами – пані Стефанії, яка виховала лідера реп-гурту Олега Псюка. На вокзалах у Києві, Калуші та Івано-Франківську "Стефанія Експрес" будуть зустрічати піснею Stefania.

Цікаво, що цю ініціативу Укрзалізниця запустила до кінця 2022 року.