У 2022 році Україна брала участь у музичному конкурсі Євробачення, попри початок повномасштабного вторгнення. Тоді представником був гурт Kalush Orchestra з піснею про маму Stefania, пише 24 Канал.

Дивіться також Українська вечірка в Британії вже скоро: все, що потрібно знати про Євробачення-2023

Чому Україна виступатиме у фіналі

Колектив здобув перемогу, хоч суперечки про те, що стало причиною, точилися в мережі не один тиждень. За правилами, країна-переможець приймає у себе конкурс наступного року та одразу проходить у фінал.

Україна не змогла прийняти Євробачення-2023, знову ж таки, через вторгнення Росії. Але правило з проходженням у фінал дотримається. Тому TVORCHI виступатимуть на сцені конкурсу у суботу 13 травня. Порядковий номер – 19.

TVORCHI – Heart of Steel: дивіться відео онлайн

Одразу у фіналі традиційно виступають представники країн-засновниць, яких знають як Велику п'ятірку. Це Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Іспанія.

  • Зауважимо, у Ліверпулі вже проходять перші репетиції Євробачення-2023. 1 травня у Велику Британію вже відправився український гурт TVORCHI. Спершу вони їдуть до Варшави, а звідти – до Ліверпуля.
  • Укрзалізниця підготувала для музикантів сюрприз: на табло напрямок "Київ – Варшава" змінили на "TVORCHI – Євробачення", а під час відправлення увімкнули їхню пісню Heart of Steel. У зірковому вагоні Андрій та Джеффрі роздавали автографи.