Нагадаємо, що Іван Вакарчук народився 6 березня 1947 року. Сьогодні йому мало б виповнитися 76 років, тож його син Святослав не зміг не пригадати цього.

Цікаво Святослав Вакарчук відверто відповів, що таке бути батьком під час війни: "Шалена мотивація"

"Цього дня був би день народження мого тата Івана Вакарчука", – написав він у соцмережі.

Артист зізнався, що завжди згадує слова батька: "Як можеш чимось не займатись – не займайся. Роби лише те, чого не можеш не робити".

Саме тому зараз, тут – на Донбасі. З нашими захисниками і захисницями. Буду їздити сюди стільки, скільки потрібно. До перемоги,
– заявив Вакарчук.

Українці в коментарях почали співчувати втраті Святослава Вакарчука та пригадали його тата:

  • "Добра й світла пам'ять вашому батькові. Він залишив по собі безсмертний слід – виховав сина-патріота, справжню людину з великим серцем і широкою душею! Вам доброго здоров'я, витримки, злагоди в сім'ї".
  • "Царство небесне вашому батькові! Божого захисту, Святославе! Ви – наша гордість!"
  • "Святославе, ваш батько був великою людиною, світла пам'ять…"
  • "Нехай з Богом спочиває. Він дуже багато зробив для освіти".

Нагадаємо, що Святослав Вакарчук 4 квітня 2020 року повідомив про втрату батька. "Не стало мого найближчого друга. Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі. Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся", – написав співак.

Він зазначив, що його батько був справжнім патріотом – боровся за незалежність України та розбудовував рідну державу. Крім того, Іван Вакарчук був видатним вченим та справжнім вчителем.

Раніше Святослав зізнався, що тато навчив його багатьом життєвим істинам, зокрема ніколи не звертати увагу на те, що кажуть люди, та робити те, що відчуваєш правильним. Тепер співак і політик прагне, щоб батько ним пишався.

Що відомо про Івана Вакарчука: коротко

  • Він був українським фізиком, політиком і громадським діячем. Був доктором фізико-математичних наук, заслуженим діячем науки й техніки України. У 2007 році він отримав відзнаку "Герой України".
  • Очолював кафедру теоретичної фізики Львівського університету імені Івана Франка. Впродовж 2007 – 2010 років був міністром освіти й науки України. Близько 20 років обіймав посаду ректора Львівського університету.
  • За життя Вакарчук написав понад 200 наукових праць. У 1996 році заснував наукові журнали "Журнал фізичних досліджень" та "Світ фізики".