Військовослужбовець ЗСУ та новий голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка висловився про зміни у номінаціях в ефірі телемарафону. Євген Нищук повідомив, що переможця додаткової номінації не буде, передає 24 Канал.

До слова Євген Кошовий прокоментував орден від президента Зеленського і відповів на критику

Євген Нищук про становище Шевченківської премії

Голова Шевченківського комітету повідомив, що після призначення він мав швидко проаналізувати всю ситуацію. Його завданням було сформувати новий склад комітету та обговорити з ним усі питання. На думку Євгена Нищука, в комітеті мають бути представники різних сфер.

Чимало колег Нищука погодились з тим, що додавати нову номінацію – не зовсім справедливо. Тому її вручати не будуть. У межах тижня вийде президентський указ, що поставить крапку щодо переможців Шевченківської премії-2023.

Багато колег казали, що змінювати гру під час гри не є дуже правильно. Щобільше, якісь доповнення треба робити вже на нову кампанію. І це розуміння ми знайшли... Себто будуть нагороджені ті, кого вже оголосили. А додаткова номінація посеред літа, коли в нас уже з вересня має починатися нова кампанія і подача заявок на 2024-ий, мені здається, є недоречним. Тому її не буде,
– повідомив Євген Нищук.

Що було напередодні

  • Цього року Шевченківська премія не опублікувала імена лауреатів 9 березня, як це робили цього року. 10 березня голова Комітету Юрій Макаров повідомив, що номінації вирішили доповнити додатковим конкурсом, тому запропонував змінити дату.
  • На нього звалилася критика, хоч 12 березня список переможців таки опублікували. Утім, голова подав у відставку наступного дня. Згодом склали повноваження всі члени Комітету.
  • Володимир Зеленський призначив новим головою Комітету Євгена Нищука. Він є актором театру та кіно, актором дубляжу, Народним артистом України та колишнім міністром культури.