Відтак на подію завітало багато популярних українських виконавців, які за сумісництвом є друзями поета. Ведучим заходу став режисер Ахтем Сеітаблаєв. Сам артбук "Птах" є спільним проєктом Сергія Жадана і культурної платформи "Ковчег "Україна"", співзасновницею якого є Ярина Винницька, повідомляє 24 Канал.

Це цікаво "Це увійде в історію": Артем Пивоваров презентував телеверсію своїх концертів з оркестром

Презентація артбуку Сергія Жадана "Птах"

Концерт називався "Сергій Жадан і друзі" і був благодійним. Відтак весь прибуток з події буде направлено на підтримку ЗСУ. Загалом на заході зібрали понад мільйон гривень.

Хто виступив на концерті:

  • легенди українського рок-н-ролу "Брати Гадюкіни". Вони під час концерту виконали декілька своїх пісень;
  • Саша Кольцова, фронтвумен гурту "Крихітка", заспівала пісню "Колискова" в дуеті з Сергієм Жаданом;
  • Святослав Вакарчук виконав композицію "Країна дітей", яку написав на вірш Жадана;
  • джазовий контрабасист світового рівня Марк Токар;
  • Уляна Горбачевська. Вона заспівала "А зараз я розповім тобі" з поетичного циклу "Життя Марії", а Мар'яна Садовська - "Магдалину";
  • Христина Соловій разом з "Мертвим півнем" виконала "Я помру від застуди" та заспівала пісню "Серце" в дуеті з Жаданом;
  • сестри Тельнюк заспівали свій відомий хіт на слова Сергія Жадана "Сніг" і вперше представили зі сцени пісню "Хай це буде спів".


Христина Соловій і Сергій Жадан / Фото: Юрій Верес

До слова, під час концерту Сергія Жадана лідер гурту "Океан Ельзи" розповів історію про те, як письменник врятував співака. Артисти тоді завітали до харківської територіальної 127-ї бригади. Виявилося, що біля Вакарчука була нерозірвана міна. Відтак Сергій Жадан взяв якийсь плафон та поставив його наверх, щоб створити безпечнішу ситуацію. "Після такого стосунки залишаються близькими надовго", — висловився Вакарчук.