У комітеті літературознавчих наук польської академії наук вважають, що українець гідний відзнаки.

До слова Над містом далі майорить наш прапор, – Жадан про ситуацію в Харкові

Жадан – один із найвидатніших поетів України та чудовий прозаїк, його перекладають і нагороджують у світі. На нашу думку, він є письменником нобелівського масштабу. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у своєму Харкові. І він бореться,
– йдеться у заяві.

Комітет у своєму зверненні також засудив напад Росії на Україну та закликає створити в Польщі простір для науковців і викладачів, аби вони могли продовжувати наукову діяльність.

"У військовому кошмарі, спричиненому Кремлем, ми стоїмо на боці вільної України. Надія говорить нам, що українці зрештою дадуть відсіч агресії. Нехай це станеться якнайшвидше. Однак, дивлячись на ситуацію тверезо, треба, на жаль, враховувати, що вторгнення може призвести до окупації чи нав’язування Україні колаборантської влади з Кремлем. Якщо це станеться, то Росія не лише почне експлуатувати Україну в економічному та ресурсному плані, а й інтенсивно й агресивно проводитиме русифікацію, а русифікаційна діяльність неодмінно вдарить по університетах, особливо гуманітарних", – доповнили представники комітету.

Сам Сергій Жадан ще не відреагував на "номінацію" у Нобелівській премії з літератури. Торік перемогу отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна.

Відзнаки Жадана та його творчість

  • 47-річний Сергій Жадан народився у місті Старобільськ, що на Луганщині, проте давно проживає із сім'єю у Харкові.
  • За час своєї творчості створив чимало романів, найвідоміші: "Депеш Мод", "Ворошиловград", "Месопотамія", а також поетичні збірки "Ефіопія", "Життя Марії", "Тамплієри" та інші.
  • Автор також має власний гурт "Жадан та собаки", з яким гастролював Україною та Європою.
  • Жадан також є відомим у Харкові громадським діячем та волонтером.
  • Впродовж своєї творчості він став лауреатом премій імені Василя Стуса, Angelus, Дерека Волкотта та інших.