Попри постійні обстріли та тривоги у місті, які часто вмикаються після того, як щось "прилітає", харків'яни намагаються жити далі. Вони продовжують ходити у кав'ярні, працювати на роботах, вести домашній побут.

Цікаво Регулярно приїжджає, – Сергій Жадан назвав зіркового колегу, який найбільше допомагає Харкову

"Вдень місто живе своїм звичним життям, лише водії змушені оминати перекриті вулиці, на яких були свіжі прильоти. По дощах в парках вогко, зелень ще свіжа, не вигоріла. В рестораціях сидить літня розслаблена публіка. Щоправда, поміж цивільних час від часу трапляються військові, нагадуючи, що війна зовсім поруч. Доки ось писав – кілька разів прилетіло. Але разом із тим звідкись чути сміх – хтось перемовляється в темряві, щось переповідає, чомусь тішиться. Життя триває, місто дихає, літо добігає середини", – розповів Жадан.

Каже, що зараз Харків сильно обстрілюють. "Якщо раніше стріляли лише вночі, в темряві, то нині роблять це серед білого дня – демонстративно, не криючись". Вночі теж "прилітає", але щоранку жителі міста списуються, питають чи всі живі, чи нікому не прилетіло, і далі продовжують жити.


Харківське небо очима Сергія Жадана / Фото з інстаграму поета

Зазначимо, що кілька днів тому Сергій Жадан побував у Львові з благодійним літературним вечором, де вдалось зібрати 600 тисяч гривень. Ці гроші чоловік спрямує на закупівлю автомобілів для військових.

Як живе Харків під обстрілами росіян

  • Щодня у місті чутно чимало тривог та розривів снарядів як по об'єктах інфраструктури, так і по мирних кварталах.
  • Днями ворожі снаряди влучили у школу, шиномонтаж та інші об'єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки. Росіяни намагаються зруйнувати усі освітні заклади, аби учні та студенти не мали де вчитись з початком навчального року.
  • Майже щодня у Харкові гинуть люди та є чимало поранених. У лікарнях міста лікарі намагаються дати допомогу не лише мирним жителям, а й військовим, які приїжджають на лікування з фронту на Донбасі.