Виявляється, на презентацію книги Жадана навіть двічі викликали поліцію. Про це письменник розповів у соцмережах.
Цікаво Класика завжди в моді: Олена Зеленська зачарувала стильним образом у Буковелі
Найдовша автограф-сесія Жадана
У неділю, 13 серпня, у книгарні "Віват" у Харкові Сергій Жадан вперше презентував свою нову книгу "Скрипниківка".
Він поділився відео довгої черги до книгарні. Вона протягувалася головною вулицею Харкова – Сумською, далі вздовж вітрин до приміщення, де письменник роздавав автографи.
За словами Жадана, це була найдовша автограф-сесія у його житті. Виявилось, що хтось навіть двічі викликав поліцію.
Харкове, дуже дякую. Приємно було бути з вами ці дві години. Перепрошую тих, хто двічі викликав поліцію. Одна з найдовших автограф-сесій у моєму некороткому житті,
– поділився Сергій Жадан.
Чому до книгарні викликали правоохоронців – невідомо. У коментарях українці висловили припущення, що поліція приїхала через велике скупчення людей, адже місто постійно перебуває під загрозою обстрілів з боку Росії.
У соцмережах шанувальники артиста також діляться фото та відео з презентації книги.
Що відомо про цю збірку поезій: головне
Свою книгу "Скрипниківка" Сергій Жадан почав писати навесні 2021 року. Вона складається повністю з віршів. У ній можна буде чітко побачити "злам" поета під час повномасштабного вторгнення та зміну інтонацій у книзі.
Після 24.02, видавалося, поезія звучить недоречно. Мені теж здавалося, що вся ця історія лишилася в минулому… що займатися цим має хтось інший, колись пізніше, не тепер, не тут. Але минуло кілька місяців від початку великої війни – і мова почала повертатися,
– прокоментував збірку Жадан.
Що можна знайти в новій книзі Сергія Жадана? 50 і 1 вірш, писані до і після початку вторгнення, зібрані разом, поєднані відчуттям мови. "Скрипниківка" також вміщує 20 повноколірних авторських фото письменника, що доповнюють збірку віршів. Додамо, що книга вийшла у видавництві Meridian Czernowitz.
До речі, у квітні цього року гурт "Бумбокс" та Сергій Жадан презентували спільну пісню "Правда", яка була написана за 1,5 року до повномасштабної війни. Письменник тоді на березі моря написав вірш й виклав його у соцмережі, а наступного дня отримав повідомлення, як Андрій Хливнюк співає цей текст.