Відомий український виконавець та фронтмен гурту "Океан Ельзи" записав два відеозвернення. Одне, щоб висловити вдячність захисникам, а інше, щоб звернутись до мешканців Росії.

До теми Надя Дорофєєва слізно попросила мам Білорусі не пускати синів на війну: "Будь ласка, спиніть це"

П'ятий день, як нами захоплюється світ

Святослав Вакарчук зняв відео з захисниками, ймовірно, з тероборони. Він підкреслив, що пішла п'ята доба не тільки війни, але й оборони України, якою захоплюється світ.

П'ята доба оборони України, якою захоплюється весь світ! Це вже буде на сторінках підручників! Історія, яку пишуть наші захисники. Слава Україні! Героям Слава!
– сказав Вакарчук.

Вакарчук з захисниками:

Святослав Вакарчук звернувся до росіян

Услід за іншими зірками виконавець розповів, що насправді відбувається в Україні.

П'яту добу по всій Україні гинуть люди від російських бомб, наші мирні міста ще кілька днів тому – зараз перебувають під ударами ваших балістичних ракет. Наші діти народжуються в бомбосховищах і, як це жахливо, гинуть під акомпанемент і через російські обстріли,
– розповів Святослав Вакарчук.

Співак наголосив, що це – військовий злочин, найбільший з часів Другої світової. І лише росіяни можуть зупинити злочинця, ім'я якого відоме всім.

"Не мовчіть! Поки ще не зовсім пізно. Виходьте! Всі! на площі та вулиці своїх міст і сіл, по всій Росії – чим більше вас, тим менше ваш страх. Вимагайте припинити війну! І звертаюся до російських матерів – прямо зараз ваших дітей убиває Путін. Усіх ваших дітей! І тих, кого відправляє гарматним м'ясом на війну, і тих, у кого він майже забрав майбутнє у вільному світі. Майже", – підкреслив артист.

Святослав Вакарчук звернувся до росіян:

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дізнаватися важливі новини.

Текст публікації Святослава Вакарчука

Росіяни, це звернення до вас.

П'яту добу по всій Україні гинуть люди від російських бомб, наші мирні міста ще кілька днів тому – зараз перебувають під ударами ваших балістичних ракет. Наші діти народжуються в бомбосховищах і, як це жахливо, гинуть під акомпанемент і через російські обстріли.

Це військовий злочин, якого не було в Європі з часів Другої світової війни! Ім'я злочинця відоме всій планеті. І зупинити його ви можете. Так! Саме ви!!

Вам здається, що у вас не вийде, вам здається, що це дуже страшно – всім вийти на вулиці й вимагати від обраної вами влади зупинити це божевілля і вивести ваші війська з території України.
Але цей страх мізерний у порівнянні з тим, в яку прірву веде всіх вас збожеволілий диктатор Путін.

Не мовчіть! Поки ще не зовсім пізно. Виходьте! Всі! на площі та вулиці своїх міст і сіл, по всій Росії – чим більше вас, тим менше ваш страх. Вимагайте припинити війну! І звертаюся до російських матерів – прямо зараз ваших дітей убиває Путін. Усіх ваших дітей! І тих, кого відправляє гарматним м'ясом на війну, і тих, у кого він майже забрав майбутнє у вільному світі. Майже.

У вас є останній шанс врятувати своїх дітей – говоріть з ними! Нехай відмовляються їхати воювати до України! Не ставайте мовчазними учасниками вбивств ваших дітей кремлівськими злочинцями!

А тим, хто спізнився, скажу окремо. Я в коментарях залишу інформацію, куди телефонувати, якщо ваші сини, брати, батьки, які поїхали на "навчання", не відповідають кілька днів. Можливо, вони ще живі, у полоні.

Росіяни, врятуйте себе. Путін воює не лише з Україною, з Європою, з цивілізацією, він воює і з вами!