Велика Британія перебуває у траурі та скорботі через смерть Єлизавети II. Менш ніж за два тижні повинен відбутися похорон королеви.

Варто знати Єлизавета II померла: все, що відомо зараз

Коли може бути похорон Єлизавети II

Британське видання The Guardian повідомило, що поховання королеви Єлизавети II, найімовірніше, відбудеться у понеділок, 19 вересня. Адже тоді завершиться 10 днів трауру у державі. Однак наразі ця дата непідтверджена – офіційно її має повідомити Букінгемський палац.

На церемонії оголошення королем Чарльз III затвердив важливе розпорядження, що стосувалось похорону королеви. Він вирішив, що цей день буде вихідним.

Яким буде похорон королеви

  • Єлизавета II мирно померла у Балморалі, тому її тіло готують відправити до Лондона. Труна з тілом королеви буде встановлена на катафалку у Вестмінстер-холі, найстарішій частині Вестмінстерського палацу. Покійну Її Величність постійно охоронятимуть загони Охоронців королеви, Пішої Гвардії або Кінного Полку Придворної Кавалерії. Протягом кількох днів британці матимуть можливість попрощатися з королевою.
  • Сам похорон відбуватиметься у Вестмінстерському абатстві. Він трохи відрізнятиметься від прощання з принцом Філіпом, бо проходитиме на державному рівні. В абатстві пройде панахида, після чого труна відправиться в каплицю Святого Георгія. Там свого часу проходила поминальна служба за принцом Філіпом. Труна королеви буде поруч з труною принца Філіпа – у меморіальній каплиці короля Георга VI.