Ніні Митрофанівній за два дні мало б виповнитися 76 років. Вона мала казковий голос та щире серце. 24 Канал зібрав цитати Ніни Матвієнко.

Цікаво Не стало Ніни Матвієнко: яким був життєвий та творчий шлях легендарної співачки

Про війну, Україну та захисників

 • "Я була здивована тим, що це сталося так швидко і вночі, як фашисти, як справжні бандити… І що вони мололи всі ці роки? Як могли розповідати, що ми брати і сестри? За що все це?... Це сарана, яка сьогодні знищує все живе".
 • "На російських окупантів кажу "падлюки, падли". Матюкнулася пару разів, але пішла покаялася. Батюшка дуже сміявся, він не вірив, що я можу таке казать. Довели ж, правда? Довели!"
 • "В українців є така харизматичність – коли найважче, вони мужніють, вони збираються докупи, і не панікують. Це – наше щастя, це – наш вихід із ситуації".
 • "Сьогодні ми дивуємо світ… духом, незламністю та патріотизмом! Такого ще світ не бачив! І ми їх навчимо, як любити свої землі!".
 • "Нікуди не поїду, ні за які гроші, ні за які мільйони. Там така ностальгія! Я була в Нью-Йорку 1,5 місяці в 1995 році, але так хотіла додому! Україна є Україна, комусь і тут потрібно жити. Тут мій Бог, мені здається, тільки тут він є, і я з ним тільки тут можу поспілкуватися".
 • "Я ще ніколи так не сумувала за Україною. Україна – вона ж земля-мати, і ми також матері – повинні бути разом зі своєю матір'ю. Помогти молитись за наших синів. Ми той тил, який повинен сьогодні стояти на сторожі наших дітей".

Матвієнко висловлювалася і про українських захисників.

"У мене з’явилося стільки любові – повний мішок! Таких почуттів у мене ще не було. Любов виходить навіть через сльози, і це правильно. Нехай вони омивають серця наших хлопців, справжніх синів! Я так їх усіх люблю, пишаюся і щодня молюся".

Народна артистка України дуже чекала перемоги. Вона зізнавалася, як би хотіла прожити цей момент.

"Вийду на вулицю, де обніматиму та цілуватиму всіх людей навколо! Скажу кожному, як я його люблю, як люблю український народ! Я знаю, вже й пташки співають. Це вони несуть весну, несуть нам надію! І зовсім скоро ми переможемо!".

Про українських жінок та мову

 • "Гадаю, що від нас, від жінок, залежить сьогодні багато. Тому, дівчата, тримаємо хвіст трубою, як кажуть, тримаємо тил. Сльоза має бути, бо ми живі люди. Але має бути та душа, яка покладає велику надію на перемогу, щоб нашим хлопцям було тепліше".
 • "Я колись думала, що ми ніколи не вийдемо з цього рабства. Коли українська мова зневажалась, нею менше і менше стали говорити. Кожна країна говорить своєю мовою. А в нас якісь були половинчасті – одні так говорять, інші так. Тепер я зрозуміла, що воскресла Україна. Воскресла у мові, воскресла духом".

Говорила Ніна Матвієнко і про почуття провини під час повномасштабної війни:

"Пам’ятаю, що я їхала з Польщі в Україну. За півтори доби у мене були опухлі ноги. Я розуміла, що я ступаю, і дуже боляче, але було стільки щастя, що я на своїй землі вже! Я наче вибачилась перед Україною, що я поїхала".

Зверніть увагу Найкращі пісні Ніни Матвієнко, які підкорили серця українців: добірка чуттєвих відео

Інші цитати Ніни Матвієнко

 • "Щастя – коли люди йдуть за ручку і посміхаються. Щастя – коли сміються діти. Щастя – коли співає душа. Щастя – коли є сім'я, коли можна всім разом сісти за стіл. І, звісно ж, щастя – коли мир, коли люди не вбивають одне одного".
 • "Риба псується з голови. Все залежить від того, як до цього ставиться держава. Вона повинна бути главою в цьому житті — батьком і матір'ю".
 • "Мені здалося, що я також померла. Я живу, а мені соромно, що я живу. Вибачте мене! Живу замість тих дітей. Що не змогла там когось замінити... Сьогодні Україна як вдова (про Небесну Сотню, – 24 Канал)".
 • "Я просто працюю. Виконую те, що мені подобається — слова, музику. Якщо мені від цього боляче — значить, воно справжнє. Потрібно бути самим собою — таким, як ти є. Не замахуватися на те, що створили інші, а створювати щось своє".
 • "Якщо Господь готує вам долю, вона буде нелегкою. Легким було те, що легко співалося. Тільки треба берегти божий дар, його не потрібно пропивати, продавати, ним потрібно помірковано користуватися".
 • "Я не можу впадати в депресію, адже я повинна захищати свою країну. У людини повинен бути внутрішній стержень. А депресія — для тих, у кого відсутній дух".