Росіяни підірвали Каховську ГЕС, спричинивши загрозу для тисяч українців та їхніх домашніх улюбленців, свійських тварин й узагалі всього живого. Українські зірки закликають рятувати тварин та за можливості брати їх з собою на евакуацію.

Дивіться також Востаннє такий наказ віддавав Гітлер: зірковий бомонд люто реагує на підрив Каховської ГЕС

Андрій Бєдняков звернувся до мешканців Херсонщини. Він просить забирати тварин або хоча б випустити та відв'язати, щоб улюбленці мали шанс на порятунок.

Молю вас, забирайте своїх домашніх улюбленців з собою при евакуації. Рятуйте сусідських собак, котів та інших. Знімайте з ціпків. Не дамо їм загинути. Давайте відрізнятися від тих "тварин", які все це зробили,
– написав шоумен.

У коментарях підтримали Бєднякова та навіть посперечались з ним – не варто називати росіян "тваринами", бо навіть на це "звання" вони не заслуговують.

До закликів долучилась Ольга Сумська. Вона закликає потурбуватись про тваринок, які заслуговують на життя. "Жителі Херсонщини, якщо ви евакуюєтеся, потурбуйтеся про домашніх тварин: відпустіть з ланцюгів, випустіть з кліток або, за можливості, візьміть із собою. Дайте пухнастим шанс на порятунок".

Зірки просять подбати про тварин / Фото з інстаграм-сторіз

Як подбати про тваринок

  • Найкраще евакуюватись разом з домашнім улюбленцем – у його тривожну валізку варто покласти воду, корм, документи (якщо є), сухі й вологі серветки, переноску – у ній тварині буде найзручніше.
  • Якщо можливості евакуюватись тварині немає, дізнайтеся про притулки, домовтеся про перетримку з активістами. Подбайте про сусідських тварин. Більше порад дивіться тут.
  • Підтримати домашніх улюбленців варто й жителям інших областей – благодійна організація UAnimals запустила спеціальний флешмоб. Опублікуйте допис з хештегом #прихищуізтваринами та вказуйте, для скількох людей та тварин і в якому місці маєте можливість прихистити тих, кому потрібна допомога.