25 лютого Ользі виповнилося 40 років. День народження починала святкувати заздалегідь, 15 лютого вона разом з дітьми полетіла у Прованс. Тоді чоловік Фреймут залишився вдома.

Дивіться також Я винувата, – Оля Фреймут зізналася, як налякала своїх дітей на початку війни

Ольга Фреймут про виїзд за кордон і передчуття війни

Ведуча зізналася, що відчувала, що буде війна. Її діти навчалися в міжнародній школі PSI разом з дітьми дипломатів та інших іноземців. Уночі їх почали виселяти з України. Друзі Фреймут, які є іноземцями, казали, що їх попросили терміново зібрати речі та виїхати з країни. Тоді Ольга зрозуміла, що має статися щось погане. Коли їхала 15 лютого за кордон, взяла з собою скриньку з коштовними прикрасами та документи дітей.

Тоді Ользі ще й наснилася прабабуся Марія, яка була німкенею: "Її чоловіка та їхніх маленьких дітей російська влада виселила в Казахстан, тому що вони – етнічні німці. І ось сниться мені моя прабабуся Марія, вся в чорному, несе в руках якийсь портрет, і раптом цей портрет оживає, на ньому – всі мої прапрародичі, які ніби наступають на мене. І я прокинулася. Відчула, що якесь лихо має статися".

Коли Фреймут з сім'єю була в будинку в Кончі-Заспі, внутрішній голос завжди казав їй: "Олю, поки ти тут – все добре. Поки ти в цьому домі – все добре". Вона розуміла, що це якесь попередження.

Ольга Фреймут
Ольга Фреймут / Фото з інстаграму ведучої

Згодом з Франції Оля разом з дітьми поїхала до Лондона, де має родичів. Батько її першої доньки – Злати – корінний британець. Злата народилася у Великій Британії, має громадянство. Там Фреймут з іншими дітьми – Валерієм та Євдокією отримала тимчасове резидентство. Ведуча не подавала документи для оформлення статусу біженців, не отримує допомогу від країни, але може працювати там.

Працюю в газеті Sunday Express, яка існує вже понад 120 років. Це одна з найулюбленіших газет британців. Пишу щотижневу колонку про Україну без цензури. Жодного разу редактори, на відміну від інстаграму, не вирізали ні слова з того, що я хочу сказати. І це для мене дуже велика радість. Ця газета багато робить для України, збирає кошти, ліки, пише про Україну і виходить з жовто-блакитним прапором на першій сторінці. У нас з цією командою попереду ще один грандіозний проєкт. Поки рано говорити, але сподіваюся, що і тут, за кордоном, я зможу принести користь,
– поділилася Фреймут.