Олена Шоптенко вже більш як тиждень в Україні. Якщо спочатку вона перебувала в німому шоці й не могла ні з ким спілкуватися, то згодом кияни надихнули її так, що не злякав навіть збитий у центрі дрон.

Дивіться також "Найкраще привітання": Олена Шоптенко зачарувала чуттєвим танцем на вулицях Києва – відео

Олена Шоптенко розповіла, як на її очах збили дрон

Одразу після мого приїзду почалися ракетні удари, яких не було до цього довгий час, і які все ще продовжуються. Це викликало тривогу, але не страх і паніку, що мене здивувало. Як і дрон, збитий в центрі на моїх очах,
– поділилася Олена Шоптенко.

Головна хореографиня "Танців з зірками" помітила, що попри щоденну небезпеку українці спраглі до життя та сильні. Тож енергія тих, кого вона просто бачила на вулицях, передалася і їй самій. У Києві вона стала натхненною боротися далі на культурному фронті.

"Я відчула від людей тепло, ввічливість, цілеспрямованість, підтримку, відчутну внутрішню силу та жагу до життя і розвитку, не дивлячись ні на що. Цей викарбуваний сталевий стрижень, в кожного, кого я зустрічала, вселяв в мене відчуття спокою та безпеки, у країні, в якій досі небезпечно. Ось як цікаво", – зауважила танцівниця.

Олена Шоптенко в Києві у травні 2023 року / Фото з інстаграму танцівниці

Нагадаємо, що впродовж повномасштабної війни Олена Шоптенко хоч і жила за кордоном, але активно підтримувала Україну на культурному фронті:

  • танцювала в атомному реакторі, щоб передати стан усіх українців у роковини вторгнення Росії;
  • збирала у центрі Відня дві сотні українців і показувала масштабний флешмоб, який був покликаний нагадати світу про цінності, за які ми боремося;
  • Олена Шоптенко навіть розсилала резюме в австрійські університети культури, щоб влаштуватися на викладацьку роботу та налагодити обмін студентами.