Джерело: інстаграм Оксани Марченко

Телеведуча Оксана Марченко на особистій сторінці в інстаграмі опублікувала ролик, який вже створив ажіотаж в мережі та активні обговорення. У відео дружина Медведчука прочитала вірш "Зимова ніч", автором якого є російський поет Борис Пастернак. Цей літературний твір Оксана продекламувала двома мовами – українською та російською.

Читайте також Сніжана Єгорова публічно поглузувала з закону про державну мову: реакція мережі

Думка Оксани Марченко щодо закону про державну мову

Телеведуча зазначила, що це її улюблений вірш і, на її думку, він фантастичний в обох варіантах. Вона продекламувала твір двома мовами, а після цього висловила свою думку, щодо закону про державну мову, який діє з 16 липня 2019 року, а деякі норми набули чинності в січні 2021 року.

Дурні! Як можна вибирати між цими двома рівносильними, фантастичними творами і мовами, якими вони написані, перекладені, створені? Ми ж більше люди, коли знаємо більше мов,
– заявила Марченко.

У своєму інстаграм-дописі дружина Медведчука навела приклад Швейцарії, де в різних частинах країни розмовляють різними мовами, але попри це тримаються разом. За словами Оксани, там не борються за першість якоїсь частини народу, історії чи мови.

"Швейцарія народилася на стику двох великих європейських культурних груп (романської та германської), які не завжди жили мирно і не завжди розуміли один одного. Проте швейцарці обрали для себе мир і стабільність. Конституція Швейцарської Конфедерації в статті 4 закріплює 4 державні мови. Це означає, що політика з однаковою пошаною ставиться до всіх мов, враховує думку меншості та дозволяє вирішувати багато питань на місцях, а не з федерального центру", – написала в публікації Оксана Марченко.

Як розумно, як поважно до всіх людей, як демократично! А ми куди рухаємося? Що вибираємо?
– наголосила дружина політика.

Реакція мережі на висловлення Оксани Марченко

У коментарях під цією публікацією, підписники телеведучої висловлюють свою підтримку. Вони зазначають, що байдуже, хто якою мовою говорить, не можна обмежувати чиїсь права.

  • Для мене неважливо, хто якою мовою розмовляє.
  • Я повністю погоджуюся з вами. Не можна обмежувати права людей.
  • Дякую вам за гарний настрій та осмислену позицію!
  • Швейцарія – молодець. З неї потрібно брати приклад.
  • Повністю з вами погоджуюся. Ще великий Гьоте писав: "Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина".

Наразі у коментарях можна прочитати лише приємні слова на адресу Оксани Марченко, шанувальники підтримують її та повністю погоджуються з її думкою.

Закон про мову: реакція суспільства

З 16 січня 2021 року працівники сфери обслуговування мають звертатися до клієнтів українською мовою. Вони мають право переходити на іншу мову, проте лише в тому випадку, коли про це попросить клієнт. Ті, хто не дотримуватимуться закону про мову, спочатку отримають попередження та складання протоколу. Якщо порушення повториться будуть змушені заплатити штраф у розмірі від 5 100 до 6 800 гривень.

Думки українців щодо цього питання розділилися. Одні вважають, що таке нововведення дуже важливе, а інші зазначають, що воно може стати причиною ненависті до української мови. Про користь та необхідність набуття чинності такого закону здебільшого говорять україномовні громадяни. Російськомовні ж вважають, що він є недоречним, оскільки багато хто виріс у сім'ях, де спілкуються виключно російською і переходити на українську дуже важко.

Є й ті російськомовні громадяни, які зазначають, що закон нічим не шкодить суспільству, коли до них звертаються українською, то це дуже гарно, вони все розуміють. Ніхто не забороняє відповідати тією мовою, якою ви хочете. І не дивно, що в Україні повсюди звучатиме державна мова, як і в інших країнах Європи та світу.

Серед депутатів, які виступають проти мовного закону, є партія ОПЗЖ. Її представники продовжують виступати російською, порушуючи прийнятий закон. Вони наголошують, що президент України Володимир Зеленський так само, як і Петро Порошенко, знищує права російськомовних громадян.

"В Україні набирає обертів черговий виток русофобської істерії", – саме так вони прокоментували нововведення закону про мову, які набули чинності в січні цього року.