Обиратимемо самі: глава Суспільного розповів, що зміниться в журі Євробачення наступного року

18 травня 2022, 15:33
Читать новость на русском

Голова правління НСТУ Микола Чернотицький поділився, що "у Суспільного на радарах є невдоволення цьогорічним журі", тому наступного року буде новація. Глядачі зможуть самі запропонувати гідних членів Національного журі, а потім пройде онлайн-голосування.

Після цьогорічного скандалу з Євробаченням, де учасники Національного журі не дали гідних балів дружнім країнам-сусідам, у Суспільному пішли на нові кроки. Вже з наступного року усі бажаючі зможуть долучитися до процесу формування складу журі.

Читайте також "Вибачте, браття": українці обурені оцінками для Польщі від журі – все про скандал

"У Суспільного на радарах є невдоволення цьогорічним журі. З наступного року однією з новацій формування журі буде open call. Усі громадяни, які матимуть бажання, зможуть запропонувати свою кандидатуру, яка, на їхню думку, має досвід і вагу в цій сфері. Після цього зробимо голосування на сайті та узгодимо кандидатур з ЄМС. В результаті буде сформоване професійне журі, як голосуватиме за фіналістів Євробачення наступного року", – розповів Микола Чернотицький.


Микола Чернотицький на пресконференції у Львові / Фото 24 каналу

Він додав, що формувати журі під час війни було непросто, але ніхто не мав впливу на вибір членів журі. Суддів обирали, зважаючи на їхній досвід. Йому шкода, як керівнику Суспільного, що Польща не отримала високих балів, але, як функціонер, він не має права втручатися у роботу журі.

"Кожен член журі голосує секретно та окремо один від одного. Вони не можуть домовлятися, не знають, яким буде підсумковий результат балів, який вони поставили. Їхні позиції вводяться під наглядом нотаріуса у систему ЄМС, яка підраховує бали для країн", – пояснив голова правління.

Чому виник скандал навколо Євробачення в Україні

  • Катерина Павленко оголосила бали від українського національного журі у прямому ефірі гранд-фіналу. Їх розділили так: Велика Британія – 12 балів, Португалія – 10 балів, Нідерланди – 8 балів, Греція – 7 балів, Швейцарія – 6 балів, Азербайджан – 5 балів, Швеція – 4 бали, Австралія – 3 бали, Вірменія – 2 бали, Чехія – 1 бал.
  • Своєю чергою, Литва та Польща (та інші країни) віддали Kalush Orchestra 12 балів. Невдячність українського журі за підтримку нашої країни обурило глядачів.
  • Представники національного журі України по-різному коментували свої оцінки: Ірина Федишин намагалась переконати, що віддала Польщі 10 балів (а насправді поставила Польщу на 10 місце), Вадиму Лисиці стало прикро, але свої бали він назвав принциповими.
  • У склад Національного журі цьогоріч входили:
    Ірина Федишин – естрадна співачка;
    Вадим Лисиця – продюсер, режисер телевізійних шоу;
    Лук'ян Галкін – український кінознавець та кінокритик, педагог;
    Андрій Капраль – співак, соліст вокальної формації "Піккардійська терція", аранжувальник;
    Андрій Яцків – мультиінструменталіст, диригент, отримав Греммі як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу "Чорнобиль".