На думку українських дипломатів, український гурт "став заручником емоційної істерії та нічим необґрунтованих фобій певних середовищ у дружній нам Польщі", йдеться в повідомленні посольства у Facebook.

Водночас у відомстві зазначили, що поважають суверенне рішення польської сторони, яка мабуть вбачала для цього достатні підстави, але сподіваються, що в майбутньому цього не повториться.

"Хочемо наголосити: мистецтво, яке б різноманітне не було, має єднати, а не роз'єднувати. Ми маємо толерантно ставитися один до одного, взаємно пізнавати і поважати наші культуру, історію і традиції, і не шукати жодних підтекстів чи робити провокації, які можуть бути використані недружніми силами проти українців і поляків", – повідомили у посольстві.

Щодо рішення польської сторони не впустити учасників гурту "Ot Vinta" на концерт у Варшаві / W sprawie decyzji Strony...

Опубліковано Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі 3 липня 2016 р.


Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив про подвійні стандарти Заходу щодо України та Польщі у зв'язку з цим інцидентом.

Рівень стурбованості окремих західних експертів потенційними обмеженнями свобод (слова, зібрань, академічних досліджень)...

Опубліковано Volodymyr Viatrovych 3 липня 2016 р.

Нагадаємо, 3 липня стало відомо, що українську групу Ot Vinta не пропустили на концерт в Польщу. Музикантам пояснили, що прийшов наказ від МВС Польщі не пропускати їх через кордон. У пояснювальній записці прикордонників ідеться, що діяльність музикантів нібито становить "загрозу державному ладу і громадській безпеці".