Фронтмен гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин мав будинок у Гостомелі, однак його зруйнували окупанти, причому вщент. Музикант розповів, як відбувається процес із його відновлення.

Читайте також Валерій Харчишин заступився за Потапа й розповів, як він возив гуманітарку на Майдан

Валерій Харчишин про зруйнований дім

Зруйнований будинок найперше треба зареєструвати в "Дії". Однак це лише перший крок – фіксація самого факту.

"Реєстрація в "Дії" – це ще навіть не початок. "Дія" це лише фіксація для того, аби взагалі знати, скільки майна втрачено українцями й для того, аби просити потім гроші на цю компенсацію. А все решта це ваших рук справа. Ви маєте пройти всі ці процедури. Тобто, викликати поліцію, реєструвати злочин, потрібно обов'язково звернутися до цивільно-військової адміністрації, отримати акти й викликати спеціальну комісію. І це, як мінімум три чи чотири папери, які вам слід отримати", – поділився Валерій Харчишин.

Зруйнований дім Харчишина / Фото з інстаграму музиканта

Співак додав, що у Гостомелі всі ці процеси проходять ще важче через відсутність селищного голови та депутатів.

"Має брати на себе відповідальність оцей новопризначений голова цивільно-військової адміністрації. Але він не має на це права. Тому, це все може бути оскаржено. І Гостомель не видавав акти про руйнації. Аж тепер ось я отримав одним з перших цей акт. Гостомель сплачує компенсацію в розмірі 5-6 тисяч гривень для того, щоб ти найняв комісію. І це досить довго робиться".

Приїжджає дійсно комісія, проводить огляд. І ти не маєш права, поки не приїхала комісія, не видала тобі певний документ, займатися демонтажем. У мене немає що демонтувати, але я туди не мав права зайти,
– заявив артист.

Валерій Харчишин зізнався, що на побудову модульного будинку в Гостомелі витратив близько 200 тисяч доларів. До того ж він будував ще один будинок під Києвом для батьків. Він сподівається відбудувати житло.

Інтерв'ю Валерія Харчишина: дивіться відео